KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek i wtorek: sucho, ale o wschodzie słońca przymrozki. Napływa chłodne powietrze

Na początku tygodnia wyż znad Europy Północnej sprowadzać będzie do nas chłodne i suche powietrze. Na początku tygodnia wyż znad Europy Północnej sprowadzać będzie do nas chłodne i suche powietrze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Norwegią niezmiennie panuje wyż, w środkowej i południowej części Europy nie zachodzą zmiany bardzo wyraźne, jednak wystarczające do tego, aby do Polski zaczęło napływać powietrze z północnego wschodu, a nie - jak to było w ostatnich dniach - z północy. Ma to o tyle istotne znaczenie, że spada wilgotność powietrza, ubywa także chmur znad naszego kraju. Jako że pozostajemy pod wpływem wyżu, to początek świątecznego tygodnia będzie całkiem słoneczny, suchy, ale o wschodzie słońca temperatura powietrza spadnie nieznacznie poniżej zera. W antycyklonalnych sytuacjach synoptycznych, a taką mamy obecnie, najchłodniejsza pora dnia w kwietniu przypada właśnie na okolice godziny 06:00, najcieplejsza na okolice 16:00. Popołudniami w poniedziałek i wtorek zobaczymy na termometrach około 10°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 kwietnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Norwegii. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (15 kwietnia 2019) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Nadal napływać będzie suche powietrze z północnego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 kwietnia 2019) pogodę kształtować będzie, podobnie jak i w całym kraju, wyż znad Europy Północnej. Z północnego wschodu wciąż napływać będzie chłodne i suche polarno-kontynentalne powietrze. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (16 kwietnia 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, którego centrum przemieści się nad Finlandię. Z północnego wschodu wciąż napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Rano bezchmurnie, jednak w ciągu dnia od wschodu stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do dużego późnym popołudniem. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?