KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Wielkanoc najwyżej 15°C. Trochę słońca, trochę chmur, przewidywane przelotne deszcze

W Wielkanoc w całej wschodniej Polsce przewidywane są przelotne deszcze i burze. Maksymalnie do 15°C. W Wielkanoc w całej wschodniej Polsce przewidywane są przelotne deszcze i burze. Maksymalnie do 15°C. Fot. PixaBay

Z uwagi na to, że w tym roku Wielkanoc wypada dość późno, tj. na początku III dekady kwietnia, prawdopodobieństwo świąt bardzo chłodnych z opadami śniegu było zdecydowanie niższe, niż w latach poprzednich. W ubiegłym tygodniu mogliśmy gdzieniegdzie usłyszeć, że zanotujemy w ich trakcie 20°C, ale nic z tego, na wschodzie kraju będzie najwyżej około 15°C - i to w najcieplejszych momentach dnia. Po pogodnym piątku i jeszcze słonecznej sobocie w Święta słońca mniej, możliwe też opady przelotne, gdzieniegdzie w Polsce Wschodniej wystąpią burze. Nie będzie jednak całkowicie ponuro i pochmurno, okresy przyjemniejsze także się przytrafią. W Wielkanoc dominacja wiatru z kierunków północnych, w poniedziałek powieje z kierunków wschodnich. Po Świętach -

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (18/19 kwietnia 2019) będziemy, tak jak i reszta kraju, pod wpływem wyżu znad Norwegii. Z północnego wschodu wciąż napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (19 kwietnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostaniemy w suchej polarno-kontynentalnej masie powietrza. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa, pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (19/20 kwietnia 2019) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Norwegii. Utrzyma się napływ suchego polarno-kontynentalnego powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, pozostanie stabilne.

W sobotę w ciągu dnia (20 kwietnia 2019) będziemy w zasięgu słabnącego wyżu, którego centrum przemieści się nad Morze Północne. Utrzyma się nad nami suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (20/21 kwietnia 2019) pozostaniemy jeszcze w zasięgu słabnącego wyżu znad Morza Północnego, w suchym powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, nadal będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (21 kwietnia 2019) dostaniemy się, podobnie jak i cała wschodnia część kraju, pod wpływ płytkiego niżu znad Białorusi i związanego z nim frontu okluzji. Z północnego zachodu napłynie wilgotne i chwiejne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie niewykluczona słaba burza. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 kwietnia 2019) pozostaniemy pod wpływem płytkiego niżu znad Europy Wschodniej, w powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe przelotne deszcze. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (22 kwietnia 2019) początkowo będziemy w zasięgu wypełniającego się płytkiego niżu, który do południa przemieści się nad Rumunię, potem natomiast rozbuduje się nad nami wyż znad Rosji. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Niewykluczone słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, późnym popołudniem zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?