KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Utrzyma się napływ wilgotnego powietrza, ale opady osłabną. Na początku tygodnia do 15°C

W poniedziałek opady deszczu zanikną, ale we wtorek ze wschodu nasuną się kolejne. Będzie najwyżej 15°C. W poniedziałek opady deszczu zanikną, ale we wtorek ze wschodu nasuną się kolejne. Będzie najwyżej 15°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Są okresy, w których na deszcz nie wypada narzekać i właśnie znajdujemy się w takim momencie - gdy w kraju sucho, swój komfort przy aktywności na świeżym powietrzu należy odłożyć na drugi plan, w końcu roślinność też swoje potrzeby ma i skądś tę wodę czerpać musi. Padać umiarkowanie, momentami intensywnie, będzie do nocy z niedzieli na poniedziałek włącznie, potem deszcz zdecydowanie osłabnie, przejściowo zaniknie, w kolejnych dniach będzie miał charakter przelotny. Majówka nie zapowiada się ani najcieplej, ani najpogodniej w historii, a więc z grillowania na świeżym powietrzu nici, dla uczestników zawodów balonowych aura również daleka od idealnej. Zanim majówka, to przed nami jeszcze dwa dni - w poniedziałek i wtorek temperatura maksymalna osiągnie najwyżej 15°C, będzie sporo chmur, ale - w przeciwieństwie do niedzieli - pojawią się już niewielkie przejaśnienia i sporo momentów bezopadowych. Utrzymuje się wpływ niżu i napływ chłodnego powietrza do całego kraju.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 kwietnia 2019) znajdować się będziemy pod wpływem niżu znad Ukrainy i związanego z nim frontu zokludowanego. Napływać będzie przetransformowane, wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się lekko wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (29 kwietnia 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Ukrainy, front okluzji jednak odsunie się stopniowo na zachód. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, rano miejscami zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 kwietnia 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Nadal utrzymywać się będzie napływ wilgotnego powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (30 kwietnia 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Bałkanów, a ze wschodu nasunie się związany z nim front okluzji. Pozostaniemy w przetransformowanym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?