KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek gorąco, słonecznie i wietrznie, do 26°C. Koniec tygodnia chłodniejszy z deszczem

Po gorącym, wietrznym i słonecznym piątku oraz parnej sobocie koniec tygodnia przyniesie ochłodzenie i opady deszczu. Po gorącym, wietrznym i słonecznym piątku oraz parnej sobocie koniec tygodnia przyniesie ochłodzenie i opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przed nami najcieplejszy dzień zarówno w tym tygodniu, jak i w całym miesiącu, będzie nim oczywiście piątek. Napływ powietrza z Afryki, o którym tyle słyszymy ostatnio w mediach, oprócz pyłu saharyjskiego przyniósł nam przede wszystkim ocieplenie, wszędzie w Polsce jest gorąco, ale nigdzie temperatury nie osiągają 30°C. Aktualnie notowane temperatury nie są więc rekordowe dla czwartego miesiąca roku, te notowaliśmy 7 lat temu, kiedy to w wielu miejscach mieliśmy skwar niczym w środku lata, na zachodzie kraju termometry wskazywały 32°C, a w Krośnie 28°C. Jutro natomiast krośnieńskie termometry wskażą 25°C, może lokalnie 26°C, wytchnienie dawać nam będzie dość silny i porywisty wiatr z kierunków południowych. Wieczorem od zachodu nad Polskę wkroczy chłodny front atmosferyczny z deszczem i burzami, nad Podkarpacie dotrze on kilkanaście godzin później, czyli dopiero w sobotę. Po jego przejściu temperatury maksymalne spadną nawet o 10°C, będzie zdecydowanie więcej chmur, popada deszcz, tak że weekend przyniesie dosyć nagłe zmiany w pogodzie, nie dajmy się im zaskoczyć.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (25/26 kwietnia 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku rozległego niżu znad Europy Zachodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (26 kwietnia 2019) pozostaniemy, podobnie jak i pozostała część kraju, w ciepłym wycinku niżu znad Europy Zachodniej. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (26/27 kwietnia 2019) województwo podkarpackie pozostanie jeszcze w ciepłym wycinku rozległego niżu obejmującego Europę Zachodnią i Środkową. Będziemy w powietrzu zwrotnikowym napływającym z południa. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (27 kwietnia 2019) będziemy w zasięgu oddziaływania tego samego rozległego niżu z ośrodkiem wtórnym nad północną Polską. Od zachodu nasunie się związany z nim pofalowany chłodny front atmosferyczny. Przez większość dnia pozostaniemy w powietrzu zwrotnikowym, dopiero wieczorem, za wspomnianym frontem, z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra, przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 kwietnia 2019) będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od północnego Atlantyku przez Europę Środkową po Rosję, z ośrodkiem wtórnym nad Bałtykiem. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (28 kwietnia 2019) pozostaniemy w zasięgu tego samego rozległego układu niskiego ciśnienia. Nadal napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie duże, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?