KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niebawem napłynie powietrze znad Afryki. Już w czwartek słonecznie, sucho i nawet 24°C

W środku tygodnia nadejdzie bardzo duże, dwudniowe ocieplenie. W czwartek po południu na termometrach do 24°C W środku tygodnia nadejdzie bardzo duże, dwudniowe ocieplenie. W czwartek po południu na termometrach do 24°C Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Poniedziałek wielkanocny przyniósł nam przelotne deszcze, zatem pogoda zadbała o spełnienie świątecznej tradycji, tak więc każdy, kto rano przebywał na zewnątrz, został lekko pokropiony wodą. Nad Polską jednak rozbudowuje się wyż, którego centrum znajduje się tuż przy granicy rosyjsko-białoruskiej, Europa Zachodnia zaś zajęta jest rozległym niżem, przy takim rozkładzie ciśnienia zaczyna napływać do naszego kraju coraz cieplejsze powietrze. Póki co jest to adwekcja z południowego wschodu, niebawem jednak kierunek napływu zmieni się na południowy i zaczniemy oddychać powietrzem, które przed kilkoma dniami płynęło nad Afryką i Morzem Śródziemnym. Najcieplejszym dniem bieżącego tygodnia będzie piątek, ale już w czwartek temperatura wzrośnie do około 24°C. Dopiero na weekend możliwe nieco większe opady deszczu w strefie frontu chłodnego, spodziewajmy się też spadku tych anomalnie wysokich temperatur, to w końcu dopiero kwiecień, na dłuższe termiczne lato jeszcze przyjdzie czas.

REKLAMA


W nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 kwietnia 2019) będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, wieczorem będzie wzrastać, potem ustabilizuje się.

We wtorek w ciągu dnia (23 kwietnia 2019) zaczniemy dostawać się pod wpływ zatoki rozległego niżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z wtorku na środę (23/24 kwietnia 2019) pozostaniemy w zatoce rozległego niżu znad Atlantyku, a z południa nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże, nad ranem lokalnie słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie stabilne.

W środę w ciągu dnia (24 kwietnia 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Atlantyku. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (24/25 kwietnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (25 kwietnia 2019) znajdziemy się, podobnie jak i pozostała część kraju, w ciepłym wycinku niżu znad Europy Zachodniej. Z południa napływać będzie coraz cieplejsze powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?