KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek przejaśnienia, wiatr umiarkowany, do 16°C. Od piątku załamanie pogody

W środę i czwartek umiarkowany typ pogody, popołudniami około 15°C. Od piątku deszczowo i dużo chłodniej. W środę i czwartek umiarkowany typ pogody, popołudniami około 15°C. Od piątku deszczowo i dużo chłodniej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niż znad Rumunii, front okluzji i północny wiatr piętrzący opady przynoszą nam wilgotną aurę, której z uwagi na suszę wypatrywaliśmy od dawna, mniej szczęścia w postaci deszczu mieli mieszkańcy północnej połowy kraju. Nadchodzi majówka i nieznaczna poprawa pogody, choć tylko na środek tygodnia. W środę i czwartek na dłużej wyjrzy słońce, a temperatura maksymalna wzrośnie do 15°C, 16°C - jutro jeszcze przy wietrze północnym, w czwartek już przy zachodnim. Niestety od piątku załamanie pogody - rozległy niż z północy rozbuduje się daleko w kierunku południowym, dolina geopotencjału sięgnie aż po Morze Śródziemne, w związku z czym nad Europę Zachodnią i Środkową napłynie powietrze pochodzenia arktycznego, wcześniej wystąpią kolejne deszcze. Koniec tygodnia zapowiada się bardzo nieprzyjemnie - nie tylko pochmurno i deszczowo, ale przede wszystkim chłodno.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (30 kwietnia 2019/1 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rumunii, w strefie rozmywającego się frontu zokludowanego. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, wieczorem miejscami zanikająca mżawka. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (1 maja 2019) będziemy w tylnej części tego samego niżu, którego centrum przemieści się znad Rumunii nad Ukrainę. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, pod wieczór słabnący do słabego, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (1/2 maja 2019) będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego północną, środkową i wschodnią część naszego kontynentu. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek w ciągu dnia (2 maja 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Pozostaniemy w przetransformowanym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane. Lokalnie niewykluczony słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, do godzin popołudniowych nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z czwartku na piątek (2/3 maja 2019) będziemy w zasięgu rozległego niżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (3 maja 2019) będziemy w zasięgu tego samego, bardzo rozległego układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii, a od zachodu nasunie się niż wtórny znad Bałtyku wraz z frontem zokludowanym. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże, opady deszczu, lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, południowy skręcający na zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, do popołudnia będzie powoli spadać, dopiero pod wieczór, po przejściu frontu, zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?