KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W ostatnich dniach tygodnia i słońce i przelotne deszcze. Piątek z lokalnymi burzami

W piątek napływać będzie wilgotne powietrze, przelotnie popada i zagrzmi. Na weekend więcej słońca, a mniej deszczu. W piątek napływać będzie wilgotne powietrze, przelotnie popada i zagrzmi. Na weekend więcej słońca, a mniej deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Rok temu na terenie Polski notowaliśmy najcieplejszy kwiecień i maj w historii obserwacji meteorologicznych, właściwie już wtedy panowały letnie temperatury. W tym roku jest inaczej, bo o ile czwarty miesiąc roku był całkiem ciepły, to początek piątego jest chłodny, z częstymi napływami powietrza arktycznego. Po suchej środzie nadszedł pochmurny czwartek, w strefie frontu okluzji pada deszcz, wspomniany front opuści nas w piątek, ale napłynie za nim powietrze o dużym pionowym gradiencie temperatury, a co za tym idzie chwiejne, więc też możliwe będą opady, z tym że - w przeciwieństwie do dzisiejszych - już przelotne. Lokalnie wystąpią burze. U schyłku tygodnia opady przelotne również prawdopodobne, ale mniej, więcej będzie za to godzin ze słońcem. Przed nami kilka dni wiosny w zrównoważonym wydaniu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (9/10 maja 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Północnego i związany z nim front okluzji. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (10 maja 2019) będziemy w tylnej części niżu znad Morza Północnego. Z zachodu napływać będzie chwiejne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (10/11 maja 2019) pozostaniemy w tylnej części niżu, który znad Morza Północnego przemieści się nad Norwegię, w wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Wieczorem miejscami zanikające przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (11 maja 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Lokalnie niewykluczony słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, rano będzie wzrastać, potem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (11/12 maja 2019) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (12 maja 2019) znajdziemy się, podobnie jak i cała Polska, pomiędzy silnym wyżem znad Morza Północnego a aktywnym niżem znad Morza Śródziemnego. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?