Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Zimna Zośka kończy majowe chłody. Środa i czwartek, choć wciąż wilgotne, będą już cieplejsze

Front ciepły wyrzuca z Polski chłodne arktyczne powietrze. Od połowy tygodnia wyraźnie cieplej, ale wciąż wilgotno. Front ciepły wyrzuca z Polski chłodne arktyczne powietrze. Od połowy tygodnia wyraźnie cieplej, ale wciąż wilgotno. Fot. PixaBay

15 maja jest ostatnim dniem "zimnych ogrodników" i akurat właśnie dziś dobiega końca adwekcja powietrza arktycznego nad wschodnią Polską, z zachodniej części naszego kraju ostatecznie wyparte zostanie ono jutro. W tym roku zatem tradycji stało się zadość, i to idealnie pod względem czasowym, jednak niebo wciąż zasnute jest grubymi chmurami, z których leje deszcz. W środku tygodnia i pod tym względem pogoda się poprawi, bo słońce wreszcie wyjrzy zza szarego dotychczas nieba, niemniej jednak jako że napływające powietrze, mimo że cieplejsze, wciąż będzie wilgotne, to wciąż mogą występować opady, z tym że już tylko przelotne, tu i ówdzie nawet zagrzmi. W czwartek lokalnie termometry wskażą nawet 20°C.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (14/15 maja 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Morza Śródziemnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, który będzie bardzo powoli przemieszczał się na północny zachód. Za wspomnianym frontem napływać zacznie coraz cieplejsze, ale też bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (15 maja 2019) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Morza Śródziemnego. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, przejściowo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, nadal będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (15/16 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Śródziemnego, który obejmować będzie swoim wpływem całą południową i środkową Europę. Utrzyma się napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza polarno-morskiego z południowego wschodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Miejscami, po opadach, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się miejscami do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia (16 maja 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie radykalnym zmianom, pozostawać będziemy w zasięgu oddziaływania rozległego układu niskiego ciśnienia znad Europy Południowej. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność rano umiarkowana, potem poprawi się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem na ogół obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj