Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środku tygodnia deszczowo, chłodno i wietrznie. Wilgotne powietrze wiruje nad Polską

W środę deszczowo, popada także początkowo w czwartek. Najbliższe dwa dni pochmurne, wilgotne, z porywistym wiatrem. W środę deszczowo, popada także początkowo w czwartek. Najbliższe dwa dni pochmurne, wilgotne, z porywistym wiatrem. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Centrum niżu, który od dobrych kilku dni kształtuje pogodę w całej Europie Środkowej, przemieściło się nad Polskę, a dokładniej - nad Mazowsze. W najbliższych dniach wspomniany niż zacznie co prawda wypełniać się, jednak niestety zanim to się stanie, to da mocniej o sobie znać. Gdy obszar najniższego ciśnienia przemieści się jeszcze bardziej na wschód, to do nas dotrą kolejne chmury zabierające nam słońce, a w zamian przynoszące opady deszczu. Napłynie też chłodne i wilgotne powietrze. Przed nami zatem dwa mokre, nieprzyjemne dni dni z temperaturą w środku dnia oscylującą wokół 15°C, dodatkowo wzrośnie prędkość wiatru i zmieni się jego kierunek - na północno-zachodni. Od piątku poprawa pogody, ale gorąca aura, która zawitała do nas na krótko w niedzielę, powróci dopiero w przyszłym tygodniu.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (21/22 maja 2019) znajdziemy się pod wpływem niżu znad Mazowsza. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, dopiero nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (22 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Mazowsza, zaś od północnego zachodu nasunie się front okluzji chłodnej. Utrzymywać się będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, wciąż będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (22/23 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się znad Mazowsza nad Ukrainę, w strefie frontu zokludowanego. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (23 maja 2019) przez większość dnia znajdować się będziemy w tylnej części wypełniającego się niżu znad Ukrainy, dopiero późnym popołudniem od zachodu rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, okresami zanikający słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj