Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W poniedziałek ciepło i parno. We wtorek wilgotność spadnie, a temperatura osiągnie 21°C

W najbliższych dniach Polska przez cały czas będzie pod wpływem niżu. Będą i okresy słoneczne i burzowe. W najbliższych dniach Polska przez cały czas będzie pod wpływem niżu. Będą i okresy słoneczne i burzowe. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Europą Środkową ulokował się dość rozległy niż, jest on aktywny, nie zaznaczający się wyłącznie na mapach dolnych, ale nawet w górnej troposferze. Jest to więc układ trwały i trochę czasu upłynie, zanim wypełni się. Z tego też względu mamy nad sobą powietrze, które znad środkowej części Europy wędruje na południe, w kierunku Morza Śródziemnego, tam staje się bardziej wilgotne, a potem wraca do nas przynosząc burze formujące się już od godzin przedpołudniowych, a zanikające po zachodzie słońca. Takie też będą najbliższe dni, w poniedziałek powietrze ma być bardziej wilgotne i niestabilne, burze będą liczne i groźniejsze. We wtorek burza może się u nas przytrafić, ale będzie mniej prawdopodobna, zaś najgroźniejsze chmury - te niosące ze sobą grad i porywisty wiatr - wystąpią w innych rejonach kraju.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 maja 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Bawarii. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (20 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu, którego centrum przemieści się nad zachodnie Czechy. Z południa napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1005 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21 maja 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, początkowo duże. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (21 maja 2019) pozostaniemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego m.in. całą Europę Środkową, z centrum przemieszczającym się znad Czech nad zachodnią Polskę. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, dopiero późnym popołudniem słabnący do słabego, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj