Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Początek czerwca na dobre przegoni chłód. Weekend ciepły, ze słońcem, do 24°C

Pierwszy weekend czerwca minie pod znakiem przyjemnej, letniej pogody. Będzie ciepło i na ogół słonecznie. Pierwszy weekend czerwca minie pod znakiem przyjemnej, letniej pogody. Będzie ciepło i na ogół słonecznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Chłodny maj kończy się, najbliższy weekend jest jednocześnie początkiem czerwca i początkiem meteorologicznego lata. I w samą porę nadchodzi ciepło, już koniec tygodnia przyniesie wysokie temperatury i sporo słonecznych chwil. Docierające do nas powietrze będzie - owszem - ciepłe, ale również wilgotne, dlatego miejscami już od przedpołudnia rozwijać się będą chmury kłębiaste, najwięcej ich będzie oczywiście w okresie najsilniejszego nasłonecznienia, a więc po południu, zatem możemy spodziewać się, że czasem słońce zostanie przez nie na jakiś czas zasłonięte. Nocami i o porankach wiatr słaby, zmienny, w pełni dnia na ogół wschodni i północno-wschodni. Na termometrach do 24°C.

REKLAMA



W nocy z czwartku na piątek (30/31 maja 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Francji. Będziemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (31 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Francji. Utrzyma się napływ wilgotnego, przetransformowanego, polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność rano umiarkowana, potem poprawi się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (31 maja 2019/1 czerwca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Francji do rana przemieści się nad Czechy. Utrzyma się nad nami powietrze polarno-morskie stare. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, pozostanie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (1 czerwca 2019) będziemy pod wpływem wyżu znad Czech. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (1/2 czerwca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się nad Sudety. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (2 czerwca 2019) pogodę kształtować będzie wyż, którego centrum do wieczora przemieści się nad północną Polskę. Nad wschodnią częścią kraju utrzymywać się będzie jeszcze powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj