KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek i wtorek: dotrze powietrze z Afryki, parno, do 25°C. I słońce i burze

Początek tygodnia będzie ciepły. Poranki przyjemne, ze słońcem, popołudniami parno, możliwe przelotne deszcze i burze. Początek tygodnia będzie ciepły. Poranki przyjemne, ze słońcem, popołudniami parno, możliwe przelotne deszcze i burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Pogoda taka jak w sobotę - z komfortową temperaturą, słońcem i bez odczucia parności - nie ma chyba swoich przeciwników i mogłaby panować przez większą część pory ciepłej, oczywiście z przerwami na konieczne opady. Deszczu w ostatnich dniach mieliśmy jednak sporo, nawet aż za dużo, a przed nami przejście kolejnego niżu. Już dziś czuć różnicę względem dnia wczorajszego, w powietrzu jest zdecydowanie więcej wilgoci, tworzą się również przelotne deszcze i burze. Na początku tygodnia dotrze do nas powietrze z Afryki, przetransformowane podczas przepływu nad Morzem Śródziemnym i wilgotną w minionych dniach Europę Środkową. Spodziewajmy się więc dosyć wysokich temperatur, ale przede wszystkim nieprzyjemnego odczucia parności i to mimo tego, iż żar nie będzie "lał się z nieba", gdyż promienie słoneczne będą osłabione z uwagi na sporą ilość chmur piętra wysokiego i średniego. Popołudniami pojawią się też chmury w piętrze niskim, kłębiasto-deszczowe, a z nimi przelotne opady i lokalne burze. W środku tygodnia ochłodzenie, które potrwa do końca miesiąca.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 maja 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana pogarszająca się lokalnie do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (27 maja 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Śródziemnego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z południa napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe stare. Rano zachmurzenie umiarkowane, potem duże. Po południu przelotne opady deszczu, lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, po południu przejdą w niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (27/28 maja 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Śródziemnego, w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie przetransformowane powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże i całkowite, dopiero nad ranem możliwe przejaśnienia. Słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (28 maja 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu, który znad Adriatyku przemieści się nad Sudety Wschodnie. Z południa napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Rano zachmurzenie umiarkowane, potem duże z przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr umiarkowany, okresami, zwłaszcza w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?