KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek wyżowy, słoneczny i parny, po południu 25°C. We wtorek lokalnie zagrzmi

Początek tygodnia będzie parny. Głównie we wtorek spodziewane przelotne deszcze i burze. Początek tygodnia będzie parny. Głównie we wtorek spodziewane przelotne deszcze i burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyż znad północnej Polski przemieszcza się na wschód Europy, pozostaniemy pod jego wpływem jeszcze w poniedziałek, do kraju napływać zacznie jednak coraz cieplejsze powietrze zwrotnikowe. Z powietrzem zwrotnikowym wiąże się również chwiejność termodynamiczna, miejscami pojawiać się zaczną burze, szczególnie od wtorku, gdy wyż przestanie kształtować pogodę w naszym kraju. Gorąco, lecz nie upalnie - w najcieplejszym momencie dnia notować będziemy około 25°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 czerwca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Zatoki Gdańskiej przemieści się nad Łotwę. Utrzyma się nad nami jeszcze powietrze polarno-morskie stare. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 czerwca 2019) pozostaniemy na skraju wyżu, którego centrum po południu przemieści się nad zachodnią Rosję. Napływać zacznie jednak gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, wcześnie rano zmienny, potem wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 czerwca 2019) Podkarpacie utrzyma się jeszcze na skraju wyżu znad Rosji. Napływać będzie ciepłe, zwrotnikowe powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (4 czerwca 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe, wilgotne i niestabilne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?