Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środku tygodnia parno, ale nie więcej niż 27°C. Możliwe przelotne deszcze i burze

W środę i czwartek parno, okresami przewiduje się przelotne deszcze i burze. W środę i czwartek parno, okresami przewiduje się przelotne deszcze i burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po zeszłotygodniowych upałach odetchnęliśmy, ale powietrze pochodzenia zwrotnikowego nie odeszło daleko, wręcz przeciwnie - niebawem kolejna jego porcja wedrze się i to od południowego wschodu. Nie będzie to na razie powietrze upalne, zatem w tym tygodniu temperatura w żadnym momencie nie osiągnie 30°C, ale za to nie zabraknie w nim wilgoci, a więc nawet przy spodziewanych 26°C, 27°C odczujemy niepożądaną parność. W ciepłym wycinku niżu z łatwością tworzyć się będą chmury kłębiasto-deszczowe przynoszące przelotne deszcze i burze. Ciepła i wilgotna aura potowarzyszy nam do końca tygodnia.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (18/19 czerwca 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (19 czerwca 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Północnego. Z południowego wschodu napływać będzie powietrze zwrotnikowe stare. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, przez większą część dnia będzie spadać, w obszarze burz możliwe przejściowe wahania ciśnienia. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (19/20 czerwca 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu, którego centrum przemieści się znad Morza Północnego nad Skandynawię. Utrzymywać się będzie napływ przetransformowanego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami silne zamglenia, a lokalnie nawet mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (20 czerwca 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Norwegii. Od zachodu nasunie się linia zbieżności poprzedzająca chłodny front atmosferyczny. Utrzyma się napływ ciepłego, wilgotnego, powietrza zwrotnikowego starego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami także burze. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, jedynie w trakcie burz przejściowo porywisty, zmienny z przewagą południowego. Widzialność na ogół dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj