KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Po upalnej środzie i 31°C nadejdzie noc tropikalna. Od czwartku jednak ochłodzenie

Upalnie będzie tylko w środę. W drugiej połowie tygodnia dosyć wyraźnie ochłodzi się, lecz nadal na ogół pogodnie. Upalnie będzie tylko w środę. W drugiej połowie tygodnia dosyć wyraźnie ochłodzi się, lecz nadal na ogół pogodnie. Fot. PixaBay

W ostatnim tygodniu czerwca najwyższa temperatura maksymalna wystąpi w środę, kiedy to po południu termometry wskażą 31°C. Po upalnym dniu wytchnienia zbytniego nie uświadczymy, gdyż temperatura nie spadnie poniżej 20°C, bowiem przez całą noc, aż do czwartku rano, wiać będzie słaby, ale jednak ciągle obecny wiatr, przez co spadek temperatury będzie powolny. Potem od północnego zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny, w dzień może popadać i zagrzmieć, ale po przejściu frontu wiatr zmieni kierunek na północno-zachodni, znacznie spadnie wilgotność powietrza. Druga połowa tygodnia minie nam już pod znakiem lubianego chyba przez wszystkich spokojnego, polskiego lata, bez żadnych pogodowych ekstremów, także termicznych.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (25/26 czerwca 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Białorusi. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (26 czerwca 2019) dostaniemy się pod wpływ pogłębiającego się aktywnego niżu przemieszczającego się znad Danii nad Morze Bałtyckie. Napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (26/27 czerwca 2019) będziemy w ciepłym wycinku aktywnego i wciąż pogłębiającego się niżu, który do rana przemieści się znad Bałtyku, przez Łotwę, nad zachodnią Rosję. Pozostaniemy w gorącej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (27 czerwca 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którym późnym popołudniem napłynie chłodne powietrze polarno-morskie, wypierające z kraju gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, przejściowo duże. Miejscami przelotny deszcz i burza, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr rano słaby, z upływem godzin wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, w czasie burz w porywach lokalnie do 80 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne w pierwszej połowie dnia niekorzystne, po południu, po napływie suchego powietrza i odczuciu komfortu termicznego znaczna poprawa biometu aż do korzystnego.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?