Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W poniedziałek trochę chmur i 23°C. Od wtorku gorąco, po południu zanotujemy 28°C

Od wtorku powróci do nas gorące powietrze zwrotnikowe. Będzie mniej chmur, a więcej słońca. Od wtorku powróci do nas gorące powietrze zwrotnikowe. Będzie mniej chmur, a więcej słońca. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Napływ nieco chłodniejszego powietrza i zmiana kierunku wiatru na północno-wschodni przerwały serię dni gorących, ale jako że tegoroczny czerwiec jest najcieplejszym szóstym miesiącem roku w historii obserwacji meteorologicznych na ziemiach polskich, to można domyślić się, iż wytchnienie nie potrwa długo. Rzeczywiście - już od wtorku powrócą do nas zwrotnikowe masy powietrza, a temperatura w drugi dzień tygodnia osiągnie 28°C. W Polsce Wschodniej cały tydzień będzie ciepło-gorąco-upalny, ale takie temperatury są logicznym następstwem szybko ocieplającego się klimatu i powinniśmy przestać je traktować jako jakieś anomalie, a zacząć widzieć - niestety - jako normę, do której ludzkość wydatnie się dokłada. Z upływem lat takich okresów będzie tylko więcej, a nie mniej, widzimy to ostatnio z roku na rok. Na szczęście zapowiadane przez niektóre ośrodki synoptyczne 40°C w nadchodzącym tygodniu jest przesadzone, aż tak wysokie temperatury nigdzie w kraju nie wystąpią, w Europie Zachodniej owszem - miejscami będzie nawet goręcej.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 czerwca 2019) będziemy pod wpływem wyżu znad Morza Norweskiego. Napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (24 czerwca 2019) pozostaniemy na skraju wyżu, którego centrum znajdzie się nad Skandynawią. Pozostaniemy jeszcze w wilgotnym powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 czerwca 2019) pogodę wciąż kształtować będzie wyż, który przemieści się nad Morze Bałtyckie. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (25 czerwca 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się znad Bałtyku nad Litwę. Z południowego wschodu napływać zacznie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem, ze względu na stres gorąca, ulegną pogorszeniu do niekorzystnych.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj