KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piątek i sobota z rześkim powietrzem. Upał powróci w niedzielę, lecz tylko na dwa dni

Piątek i sobota z rześkim powietrzem. Gorące powietrze napłynie w niedzielę i pozostanie w kraju do poniedziałku. Piątek i sobota z rześkim powietrzem. Gorące powietrze napłynie w niedzielę i pozostanie w kraju do poniedziałku. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W czwartek już cała Polska głęboko odetchnęła orzeźwiającym powietrzem płynącym z północnego zachodu, odczuliśmy komfort termiczny, co więcej - najbliższe dwa dni, w szczególności piątek, będą nawet jeszcze chłodniejsze, a więc korzystajmy. Mamy czas na to, aby dobrze przewietrzyć mieszkania przed kolejnym krótkim epizodem upalnym spodziewanym na przełomie czerwca i lipca - upał i stres gorąca powróci już w niedzielę, a powietrze zwrotnikowe pozostanie w kraju do poniedziałku. Póki co jesteśmy ciągle w tylnej części niżu, gdzie tworzą się niewielkie i niezbyt wysoko rozbudowane chmury kłębiasto-deszczowe z przelotnym deszczem, ten możliwy w piątek, ale i tak na ogół dominować będzie przyjemne lato oraz rześkie powietrze.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (27/28 czerwca 2019) będziemy, podobnie jak i reszta kraju, w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (28 czerwca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie - pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji, w chłodnym powietrzu polarno-morskim napływającym z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Lokalnie niewykluczone słabe przelotne deszcze. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, pod wieczór słabnący do słabego, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (28/29 czerwca 2019) dostaniemy się, podobnie jak i cały kraj, pod wpływ wyżu, który znad Morza Północnego do rana przemieści się nad Sudety. Z północnego zachodu wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (29 czerwca 2019) będziemy w zasięgu wyżu, który znad Kotliny Kłodzkiej przemieści się nad Węgry. Utrzyma się jeszcze napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr umiarkowany, pod wieczór słabnący do słabego, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (29/30 czerwca 2019) pogodę kształtować będzie ten sam wyż, który do rana przemieści się nad Bałkany. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (30 czerwca 2019) pozostaniemy na skraju wyżu znad Bałkanów. Z południowego zachodu napływać zacznie gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem, z uwagi na narastający stres gorąca, przejdą w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?