KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek przed frontem chłodnym do 33°C. Od wtorku dłuższa przerwa od upałów

We wtorek nad całą Europę Środkową napłynie przyjemne powietrze o rodowodzie atlantyckim. Odpoczniemy od upałów. We wtorek nad całą Europę Środkową napłynie przyjemne powietrze o rodowodzie atlantyckim. Odpoczniemy od upałów. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

1 lipca będzie w Krośnie najcieplejszym - jak dotychczas - dniem w tym roku, ale już we wtorek nadejdzie ochłodzenie, i to na dłużej niż trzy dni. Nie przejdziemy jednak ze skrajności w skrajność, po prostu temperatury obniżą się do komfortu termicznego, co powinno brzmieć optymistycznie. Atlantyckie powietrze wprowadzi do nas front chłodny, który przyniesie nawałnice ze szkwałowymi porywami wiatru i dużym gradem w południowo-zachodniej i południowej Polsce, do nas dotrze on osłabiony w nocy z poniedziałku na wtorek - mimo to i na Podkarpaciu mogą wystąpić burze, ale raczej nie będą tu tak gwałtowne, jak w wyżej wymienionych rejonach kraju. Od wtorku, po przejściu frontu chłodnego, przyjemne lato, nie będzie powodów do narzekań ani na stres gorąca, ani na chłód.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (30 czerwca 2019/1 lipca 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Bałkanów. Z południowego zachodu napływać będzie gorące i suche powietrze zwrotnikowe. Noc będzie bezchmurna. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (1 lipca 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii, a po południu nad region dotrze linia zbieżności poprzedzająca chłodny front atmosferyczny. Będziemy w upalnej i suchej masie powietrza zwrotnikowego. Początkowo bezchmurnie, po południu jednak zachmurzenie będzie dość szybko wzrastać, aż do dużego pod wieczór. Temperatura maksymalna od 32°C do 33°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2 lipca 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Skandynawii, a od zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr na ogół słaby, jedynie w czasie burz porywisty, w porywach lokalnie do 70 km/h, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się wahać, nad ranem zacznie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (2 lipca 2019) rozbuduje się nad nami wyż przemieszczający się znad Irlandii nad Anglię. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?