KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prognoza na weekend: gorąco tylko w sobotę. W piątek niewykluczony przelotny deszcz

W sobotę gorąco. Piątek i niedziela chłodniejsze, ale z pewnością nie zmarzniemy. Będzie i trochę słońca i trochę chmur. W sobotę gorąco. Piątek i niedziela chłodniejsze, ale z pewnością nie zmarzniemy. Będzie i trochę słońca i trochę chmur. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po bardzo chłodnej czwartkowej nocy i poranku jeszcze piątkowy początek dnia przyniesie temperaturę poniżej 10°C, noce weekendowe będą już cieplejsze, a sobotni dzień nawet gorący. Kończy się jednak okres pogody wyżowej, a zaczyna okres aury kształtowanej przez rozległy niż. I choć deszczu nie będzie wiele, a wręcz przeciwnie - częściej będzie słonecznie niż deszczowo, to na powrót upałów poczekamy. Wspomniana gorąca sobota to wyjątek w najbliższych dniach, zarówno w piątek jak i w niedzielę zanotujemy mniej niż 25°C w najcieplejszym momencie doby. Upalny i często wręcz męczący czerwiec spowodował jednak, że tego typu okres, bez temperatur około i powyżej 30°C, jest naprawdę mile widziany mimo pełni lata. To przecież dopiero początek wakacji, wysokie temperatury z pewnością powrócą i jeszcze nas zmęczą.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (4/5 lipca 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego klina wyżu znad północnego Atlantyku. Będziemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (5 lipca 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Zatoki Fińskiej przemieści się nad zachodnią Rosję. Z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje front zokludowany. Wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, przez większą część dnia będzie powoli spadać, po południu zacznie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (5/6 lipca 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Europy Północnej, a od zachodu nad ranem nasunie się zatoka niżowa z mało aktywnym ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy jeszcze w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (6 lipca 2019) znajdziemy się w ciepłym wycinku płytkiego niżu przemieszczającego się przez nasz kraj. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7 lipca 2019) będziemy pozostawać pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia znad Europy Północnej, z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Polski nad Ukrainę. Od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym nad ranem napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, początkowo będzie powoli spadać, potem zacznie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (7 lipca 2019) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?