KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Napłynie powietrze arktyczne. W poniedziałek 21°C, od wtorku przenikliwy chłód i przelotne deszcze

Od wtorku przenikliwy chłód. Wystąpią również przelotne opady deszczu i porywisty wiatr. Od wtorku przenikliwy chłód. Wystąpią również przelotne opady deszczu i porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Rekordowo ciepły czerwiec przyzwyczaił nas do gorąca i upałów, przez co chłodną pierwszą połowę lipca odczuwa się jeszcze negatywniej, niż miałoby to miejsce wówczas, gdyby czerwiec był termicznie zwyczajny. Upałów, a nawet dni gorących w najbliższym okresie nie doświadczymy, gdyż jesteśmy pod wpływem rozległego, dobrze rozbudowanego niżu i trochę czasu minie, zanim ten układ wypełni się i cyrkulacja zmieni się na cieplejszą. Początek tygodnia przyniesie ciąg dalszy ochłodzenia, o ile w poniedziałek będzie jeszcze bez opadów, a temperatura przy umiarkowanym, lecz porywistym wietrze osiągnie 21°C, to środek tygodnia zapowiada się wręcz zimny, dodatkowo spodziewane są przelotne deszcze, w trakcie których temperatura będzie naprawdę niska jak na lipiec. We wtorek w najcieplejszym, bezopadowym momencie dnia, zanotujemy nieco ponad 18°C, w trakcie przechodzenia nad nami chmur kłębiasto-deszczowych, jak napisano wyżej, należy spodziewać się jeszcze niższych temperatur. Utrzyma się umiarkowany, porywisty, zimny wiatr, wiejący z zachodu i północnego zachodu.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 lipca 2019) znajdziemy się, podobnie jak i reszta kraju, w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (8 lipca 2019) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji. Utrzyma się napływ chłodnego i suchego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 lipca 2019) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji. Utrzyma się napływ chłodnego i suchego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (9 lipca 2019) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Rosji, a z północy na południe przemieszczać się będzie front okluzji. Za frontem tym z północy napływać zacznie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?