KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na razie nadal zimno. W środę i czwartek pogoda w kratkę, raz słońce, raz przelotne deszcze

W środę i czwartek też chłodno, notować będziemy kilkanaście stopni Celsjusza. Przewiduje się pogodę zmienną. W środę i czwartek też chłodno, notować będziemy kilkanaście stopni Celsjusza. Przewiduje się pogodę zmienną. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Utrzymuje się napływ powietrza z Arktyki. Jest ono chłodne, gdyż nie ma jak ogrzać się po drodze, skoro przepływa szybko nad obszarem objętym wpływem niżu, gdzie chmur jest sporo. Co więcej, jak to powietrze arktyczno-morskie, cechuje się równowagą chwiejną, a co za tym idzie szczególnie w ciągu dnia tworzą się w nim chmury kłębiasto-deszczowe przynoszące przelotne deszcze, miejscami występują również burze. Taki typ pogody utrzyma się w całej Polsce w środku tygodnia, nadal będzie chłodno i wietrznie, szczególnie w trakcie przechodzenia opadów przelotnych. Między nimi występować będą przejaśnienia, tak więc nadchodzące dni to idealne zobrazowanie "pogody w kratkę" - przy planowanym dłuższym przebywaniu poza domem pamiętajmy o parasolu, nawet jeśli w momencie wyjścia na zewnątrz będzie świecić słońce. Zimno jak na lipiec, na termometrach tylko kilkanaście stopni Celsjusza.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (9/10 lipca 2019) pozostawać będziemy, podobnie jak i reszta Polski, w tylnej części niżu znad Rosji. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, lokalnie możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (10 lipca 2019) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Rosji. Utrzyma się napływ chłodnego i niestabilnego powietrza arktyczno-morskiego z północy. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (10/11 lipca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Wciąż napływać będzie chłodne i chwiejne powietrze arktyczno-morskie z północy. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek w ciągu dnia (11 lipca 2019) pozostaniemy pod wpływem rozległego niżu znad Europy Wschodniej. Z północy nadal napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie niewykluczone burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?