KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend chłodny, wilgotny, ze zmienną pogodą. W sobotę oprócz opadów również burze

Piątek będzie najładniejszym dniem drugiej połowie tygodnia. Weekend z przelotnymi opadami deszczu, sobota również z burzami. Piątek będzie najładniejszym dniem drugiej połowie tygodnia. Weekend z przelotnymi opadami deszczu, sobota również z burzami. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Utrzymuje i utrzymywać się będzie przez najbliższy czas napływ powietrza z północy, a dokładniej znad Morza Barentsa przez Europę Północną do naszego kraju. Pogodowo najlepszym dniem drugiej połowy tygodnia będzie piątek - to wówczas temperatura maksymalna będzie najwyższa, a opady przelotne prawdopodobne będą dopiero późnym popołudniem i pod wieczór. W sobotę wzrośnie pionowy gradient temperatury w troposferze, co przełoży się na uchwiejnienie masy powietrza nad krajem, a dodatkowo wiatr anabatyczny wiejący w rejonie polskich gór będzie spiętrzanie się opadów, powstawaną liczne, zasobne w wodę chmury kłębiasto-deszczowe. Poziom równowagi znajdzie się na tyle wysoko, że będą mogły one wypiętrzać się do takiego poziomu, by ulegać elektryzacji, spodziewane są więc również wyładowania atmosferyczne, a burz może przejść nawet kilka. W niedzielę burze nie są już przewidywane, ale przelotny deszcz jeszcze może występować, na zmianę z przejaśnieniami.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (11/12 lipca 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami silne zamglenia, a lokalnie niewykluczona nawet mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (12 lipca 2019) pozostawać będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w tej samej masie powietrza. Rano zachmurzenie małe, potem wzrośnie do umiarkowanego, przejściowo do dużego. Późnym popołudniem lokalnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (12/13 lipca 2019) pozostaniemy, jak i reszta kraju, w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ powietrza arktycznego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (13 lipca 2019) będziemy pod wpływem rozległego niżu znad Rosji z ośrodkiem wtórnym nad Białorusią. Od północy nasuwać się zacznie chłodny front atmosferyczny. Z północy napływać będzie chłodne, wilgotne i niestabilne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (13/14 lipca 2019) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu znad Europy Wschodniej, a z północy na południe powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (14 lipca 2019) pozostaniemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego środkową i wschodnią Europę, a z północy na południe wciąż powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, wciąż będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?