KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wraca lato, w najbliższy weekend 28°C. Będzie sporo słońca, ale możliwe też lokalne burze

Trzeci weekend lipca będzie gorący. Nie zabraknie słońca, ale mogą wystąpić również burze. Trzeci weekend lipca będzie gorący. Nie zabraknie słońca, ale mogą wystąpić również burze. Fot. PixaBay

Pierwsza połowa lipca 2019 pod względem pogodowym nie była udana, ale chłody już odpuszczają - dobiegł końca okres z napływem powietrza znad Morza Barentsa i północnej Skandynawii, wraca cyrkulacja strefowa, a front polarny w kolejnych dniach zawędruje nad północną i wschodnią Europę, resztę kontynentu pozostawiając w gorącu i upale. Objawy opisanych zmian zauważymy już w ten weekend, od piątkowego popołudnia zaczynając, kiedy to temperatura osiągnie 26°C, może lokalnie 27°C. Sobota i niedziela zapowiadają się jeszcze minimalnie cieplejsze, lecz termometry nie wskażą jeszcze 30°C. Czeka nas sporo słonecznych chwil, aczkolwiek mogą pojawiać się również przelotne deszcze i burze, których najwięcej będzie oczywiście w godzinach popołudniowych . Czwarty tydzień lipca również zapowiada się letnio, tak więc niechybnie wracamy do cieszenia się wakacjami.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (18/19 lipca 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (19 lipca 2019) od zachodu stopniowo zacznie nasuwać się zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad północnego Atlantyku wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Napłynie za nim ciepłe i chwiejne powietrze polarno-morskie z zachodu. Rano zachmurzenie małe, z upływem dnia jednak będzie wzrastać do umiarkowanego, przejściowo dużego. Gdzieniegdzie możliwy przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (19/20 lipca 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad północnego Atlantyku. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (20 lipca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie gruntownej zmianie. Utrzymywać się będzie napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego z zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (20/21 lipca 2019) sytuacja baryczna pozostanie bez większych zmian. Nadal z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W niedzielę w ciągu dnia (21 lipca 2019) pogodę kształtować będzie zatoka niskiego ciśnienia związana z rozległym niżem rozciągającym się od północnego Atlantyku po Skandynawię, a od zachodu nasunie się linia zbieżności poprzedzająca chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w ciepłym, ale niestabilnym powietrzu polarno-morskim, napływającym do Polski z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?