KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środek tygodnia już słoneczny. W czwartek gorąco, bez szans na opady, ale będzie duszno

W środku tygodnia rozbuduje się wyż. Będzie słonecznie i bez opadów, ale odczujemy nieprzyjemną parność. W środku tygodnia rozbuduje się wyż. Będzie słonecznie i bez opadów, ale odczujemy nieprzyjemną parność. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Spora część kraju znajduje się pod chmurami ciepłego frontu atmosferycznego, miejscami słońce nie przebiło się dziś przez nie nawet na minutę, jednak niebawem rozpocznie się proces frontolizy, a wraz z nim chmur piętra niskiego i średniego, zabierających usłonecznienie, zacznie ubywać. Wyraźną poprawę pogody odczujemy w czwartek. W tym tygodniu na Podkarpaciu nie są spodziewane upały, czyli temperatura nie zdoła osiągnąć 30°C, ale nie oznacza to chłódów. Bynajmniej - towarzyszyć nam będzie gorące, ale niestety parne lato. W czwartek spodziewamy się 26°C, miejscami 27°C i wielu godzin ze słońcem. Noc i poranek mogą przynieść lokalne mgły z powodu rozpogodzeń i wychłodzenia warstwy przyziemnej po wilgotnych wtorku i środzie.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (23/24 lipca 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Utrzymywać się będzie nad całą wschodnią Polską powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże, wieczorem lokalnie zanikający słaby deszcz. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (24 lipca 2019) pozostaniemy w strefie oddziaływania rozmywającego się ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad północnych skrajów Europy. Utrzyma się nad nami powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (24/25 lipca 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Morza Bałtyckiego. Pozostawać będziemy jeszcze w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Początkowo zachmurzenie małe, potem bezchmurnie. W drugiej połowie nocy liczne mgły, miejscami gęste i wysokie, ograniczające widzialność nawet do 100 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (25 lipca 2019) pogodę kształtować będzie, podobnie jak i nad całym krajem, wyż znad Bałtyku. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe. Rano lokalnie szybko zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność wcześnie rano zła, przed południem szybko poprawi się do dobrej i bardzo dobrej, taka już pozostanie do końca dnia. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne, z uwagi na odczuwaną parność, niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?