Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Początek tygodnia gorący, pomęczy nas duchota. Będą i chwile słoneczne i okresy z burzami

Na początku tygodnia niskie ciśnienie, gorąco i parno. Będą chwile ze słońcem, ale także deszcze i burze. Na początku tygodnia niskie ciśnienie, gorąco i parno. Będą chwile ze słońcem, ale także deszcze i burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jesteśmy w gorącym, ale i wilgotnym powietrzu od wielu dni krążącym po Europie Środkowo-Wschodniej, tak więc mimo że temperatura w powiecie krośnieńskim nie osiąga 30°C, to nie można powiedzieć, by na zewnątrz było przyjemnie - odczuwalna jest parność spowodowana wysoką wilgotnością powietrza. Tej niestety nie ubędzie w najbliższych dniach - jedyną zaletą tego typu pogody mogą być burze, które w niektórych miejscach, punktowo, nadrobią niedobory wody. Na niektóre z nich trzeba jednak uważać, gdyż przy niżowej aurze i wysoko znajdującym się poziomie równowagi w atmosferze niektóre z chmur burzowych wypiętrzą się wysoko, przynosząc lokalnie, oprócz wyładowań atmosferycznych i deszczu, także grad. Znajdą się też oczywiście chwile słoneczne i ma być ich całkiem sporo, zwłaszcza w poniedziałek. Wtedy też temperatura maksymalna osiągnie na ogół 29°C, we wtorek będzie nieco niższa, ale również ma być gorąco.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 lipca 2019) będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego całą Europę Zachodnią, Południową i Środkową. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (29 lipca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie gruntownej zmianie. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane, gdzieniegdzie późnym popołudniem wzrośnie do dużego. Lokalnie możliwy przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 lipca 2019) sytuacja baryczna wciąż pozostanie bez znaczących zmian. Utrzyma się nad nami ta sama, stara, wilgotna masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Lokalnie niewykluczony słaby przelotny deszcz lub burza, a nad ranem, w miejscu wystąpienia opadów, również krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

We wtorek w ciągu dnia (30 lipca 2019) znajdziemy się w zatoce niżu znad Europy Południowo-Wschodniej, w zasięgu oddziaływania związanej z nią linią zbieżności. Pozostawać będziemy jednak w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie opadem gradu. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo, zwłaszcza w czasie burz porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj