KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przełom lipca i sierpnia nadal gorący i parny. Trochę słońca, trochę burz, temperatura ok. 26°C

W środku tygodnia gorąco i parno. Oprócz okresów słonecznych będą też deszczowo-burzowe. W środku tygodnia gorąco i parno. Oprócz okresów słonecznych będą też deszczowo-burzowe. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Od kilku dni dokucza nam napływ bardzo ciepłego, lecz także bardzo wilgotnego i niestabilnego powietrza, przez co na zewnątrz jest nieprzyjemnie, w szczególności duszno, a nawet po deszczach i burzach nie odczuwamy znacznej ulgi, gdyż nie dochodzi do wymiany mas powietrza, które wciąż krąży po naszym kraju. Na mapach prognostycznych pola ciśnienia i geopotencjału sięgających drugiej połowy tygodnia widać, że na początku sierpnia odbuduje się nad Europą cyrkulacja strefowa, a wraz z napływem znad Atlantyku wysokie odczucie parności ustąpi, ale temperatura spadnie o kilka stopni. Póki co wciąż parno, gorąco, będą i okresy słoneczne i takie, w których dadzą się we znaki chmury kłębiasto-deszczowe.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (30/31 lipca 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w przetransformowanej, gorącej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie w pierwszej połowie nocy możliwe zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. W miejscach ich wystąpienia po północy tworzyć się będą liczne mgły, ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W środę w ciągu dnia (31 lipca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie gruntownej zmianie. Pozostaniemy w tej samej, gorącej, wilgotnej i chwiejnej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz przejściowo porywisty, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (31 lipca 2019/1 sierpnia 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej, lokalnie przejściowo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (1 sierpnia 2019) sytuacja baryczna ulegnie istotnym zmianom. Utrzyma się nad całą południową połową kraju gorące, wilgotne i niestabilne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?