KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W najbliższy weekend do 24°C. Będzie sporo słońca, ale opady przelotne nie są wykluczone

Pierwszy weekend sierpnia bez stresu gorąca i bardzo wysokich temperatur. Sporo słońca, ale może też przelotnie popadać. Pierwszy weekend sierpnia bez stresu gorąca i bardzo wysokich temperatur. Sporo słońca, ale może też przelotnie popadać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po wielu parnych, a co za tym idzie męczących dniach nareszcie odbudowała się cyrkulacja zachodnia i napłynęło znacznie świeższe i przyjemniejsze w odczuciu powietrze o rodowodzie atlantyckim. W I dekadzie sierpnia z pewnością odpoczniemy od stresu gorąca. Narzekać na zimno jednak nie będziemy, po prostu przyszedł czas na lato w wersji umiarkowanej, z temperaturami maksymalnymi w pobliżu 25°C. Noce też zapowiadają się zdecydowanie "lżejsze", tuż przed wschodem słońca notować będziemy na ogół temperatury z przedziału od 10°C do 15°C. Tak też mniej więcej wygląda w prognozach pierwszy weekend sierpnia 2019. Słońca w trakcie jego trwania nie zabraknie, choć czasami przykryją je chmury, lokalnie nawet może przejść przelotny letni deszcz lub burza, zwłaszcza w sobotę.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (1/2 sierpnia 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem gęste mgły ograniczające widzialność nawet do 100 metrów i w nich przejściowo zachmurzenie wzrośnie do całkowitego. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność początkowo dobra, stopniowo jednak pogarszać się będzie aż do złej, zwłaszcza po północy. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (2 sierpnia 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się napływ wilgotnego powietrza polarno-morskiego z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów, po południu lokalnie niewykluczony przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (2/3 sierpnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie gruntownej zmianie. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (3 sierpnia 2019) pogodę kształtować będzie płytka zatoka niżowa z frontem okluzji, który na obszarze Polski ulokuje się na obszarze od Sudetów po Pogórze Karpackie. Pozostaniemy w starym, wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (3/4 sierpnia 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra lokalnie pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (4 sierpnia 2019) znajdować się będziemy pomiędzy słabym wyżem znad Morza Północnego a rozległym i głębokim niżem znad Rosji. Utrzyma się napływ chłodniejszego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?