KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia: popołudniami około 25°C. Czasem słońce, czasem przelotny deszcz

W poniedziałek sporo słońca i przyjemnie. We wtorek nasunie się front ciepły, zrobi się parno, możliwe przelotne deszcze. W poniedziałek sporo słońca i przyjemnie. We wtorek nasunie się front ciepły, zrobi się parno, możliwe przelotne deszcze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Pierwsza połowa tygodnia minie pod znakiem stopniowego ocieplenia, ale granica upału w I dekadzie miesiąca w żadnym momencie nie zostanie osiągnięta. Jesteśmy w naturalnym okresie synoptycznym z cyrkulacją strefową, napływa powietrze pochodzenia atlantyckiego, z dnia na dzień adwekcja przyjmuje większą składową południową, więc będzie robić się cieplej i coraz bardziej parno, szczególnie od wtorku. W ciągu dnia będą i okresy słoneczne i takie, w których na niebie pojawi się więcej chmur, przelotne deszcze i burze nie są wykluczone. W poniedziałek po południu spodziewajmy się około 24°C, we wtorek 26°C, a może lokalnie nieco więcej.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 sierpnia 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Wieczorem lokalnie słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie się lekko wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (5 sierpnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie wyraźnej zmianie. Pozostawać będziemy w masie powietrza o podobnych właściwościach. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 sierpnia 2019) dostaniemy się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad północnego Atlantyku. Będziemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy stopniowo wzrastające - najpierw do umiarkowanego, a potem do dużego. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (6 sierpnia 2019) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Atlantyku wraz z nasuwającym się od zachodu ciepłym frontem atmosferycznym. Z południowego zachodu za frontem tym napłynie gorące, wilgotne, a co za tym idzie parne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie również burze. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz przejściowo porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?