KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa bardzo parna, możliwe burze. Zdecydowanie lżej odetchniemy od czwartku rano

Czwartkowy dzień, po parnej nocy i środzie, będzie bardzo przyjemny. Deszcze i burze zanikną, rozbuduje się wyż. Czwartkowy dzień, po parnej nocy i środzie, będzie bardzo przyjemny. Deszcze i burze zanikną, rozbuduje się wyż. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Za ciepłym frontem atmosferycznym napłynęło do nas ciepłe, ale bardzo parne z powodu wysokiej wilgotności powietrze i mimo że termometry wskazują tylko nieco ponad 25°C, to już dziś naprawdę oddycha się ciężko. Parna masa powietrza będzie z nami jeszcze w środę i w nocy ze środy na czwartek, kiedy to nad ranem nasunie się od zachodu chłodny front atmosferyczny wprowadzający do nas znacznie przyjemniejszą masę powietrza, w czwartek w ciągu dnia będzie już o wiele przyjemniej, zniknie wspomniana parność, ale wciąż będzie ciepło. Prognozy numeryczne na najbliższe doby jednoznacznie potwierdzają rozbudowę klina geopotencjału znad Morza Śródziemnego w kierunku Europy Środkowo-Wschodniej, a to niechybnie oznacza napływ powietrza zwrotnikowego, zatem w sporej części kraju weekend będzie gorąco-upalny. Bardzo wysokie temperatury utrzymają się do początku przyszłego tygodnia, potem - w środku miesiąca - nadejdzie dość znaczne ochłodzenie.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (6/7 sierpnia 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu, który przemieści się znad północnego Atlantyku, przez Szkocję, nad Morze Północne. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, przez noc nieznacznie spadnie.

W środę w ciągu dnia (7 sierpnia 2019) będziemy w zatoce niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu napływać będzie gorąca i wilgotna polarno-morska masa powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, po południu słabnący do słabego, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, w ciągu dnia nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (7/8 sierpnia 2019) dostaniemy się, podobnie jak i reszta Polski, pod wpływ dynamicznego, wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, który wieczorem utworzy się w Sudetach, a już rano wyjdzie nad Białoruś. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej, wilgotnej, parnej i niestabilnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z południowego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W drugiej połowie nocy przelotne opady deszczu, niewykluczona burza. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, w strefie frontu chłodnego przejściowo zmagający się do umiarkowanego i porywistego, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, przez większą część nocy będzie spadać, ale nad ranem - od momentu nasunięcia się frontu chłodnego - zacznie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (8 sierpnia 2019) rozbuduje się nad nami wyż znad Alp. Z zachodu napłynie nieznacznie chłodniejsze, ale zdecydowanie bardziej rześkie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr umiarkowany, dopiero późnym popołudniem słabnący do słabego, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?