KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend będzie gorący, w sobotę po południu prawie 30°C. Noc jednak z deszczem i burzami

Piątek i niedziela spokojne, wyżowe i ciepłe. W sobotę najgoręcej, prawie 30°C, ale noc po niej z deszczem i burzami. Piątek i niedziela spokojne, wyżowe i ciepłe. W sobotę najgoręcej, prawie 30°C, ale noc po niej z deszczem i burzami. Fot. PixaBay

Po gorącej środzie i parnej nocy w czwartek rano wraz z zachodnim wiatrem nadeszło orzeźwienie. Nad całą południową Polskę, od Śląska po Podkarpacie, sięgnął wyż, a wraz z nim napłynęło suchsze, ale wcale nie chłodne powietrze. Wspomniany antycyklon jest układem słabym, ledwo spełnia kryteria wyżu, ciśnienie w jego centrum osiąga 1017 hPa, ale - co dla nas najważniejsze - przynosi słoneczną aurę, a opady nie mają szans na utworzenie się. W zasięgu tego wyżu pozostaniemy do soboty rano, potem nasunie się zatoka niżowa z frontem ciepłym wprowadzającym powietrze pochodzenia zwrotnikowego, a słupki rtęci krośnieńskich termometrów po południu zatrzymają się tuż przed trzydziestą kreską powyżej zera. W nocy, po gorącym dniu, przejdzie kolejny front, tym razem chłodny, z deszczem i burzami, jednak w niedzielę temperatura maksymalna będzie tylko trochę niższa, osiągając prawie 27°C. Początek przyszłego tygodnia bardzo upalny.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (8/9 sierpnia 2019) będziemy pod wpływem wyżu, którego centrum znajdzie się nad Austrią. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (9 sierpnia 2019) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu, który do wieczora przemieści się nad Słowację. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (9/10 sierpnia 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu, którego centrum przemieści się znad Słowacji nad Ukrainę. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe, nad ranem umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (10 sierpnia 2019) dostaniemy się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Morza Północnego, a z zachodu na wschód przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Za frontem tym z południowego zachodu napłynie gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11 sierpnia 2019) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania zatoki niżu znad Morza Północnego, a od zachodu nasunie się kolejny front atmosferyczny, tym razem chłodny. Za frontem tym z zachodu, w drugiej połowie nocy, napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, w porywach lokalnie do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (11 sierpnia 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Czech przemieści się nad Karpaty. Z zachodu napływać będzie gorące i suche powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?