Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W poniedziałek słonecznie i do 32°C. Od wtorku ochłodzenie, wystąpią opady deszczu

W poniedziałek znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, ale będzie pogodnie i upalnie. Od wtorku chłodniej i popada deszcz. W poniedziałek znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, ale będzie pogodnie i upalnie. Od wtorku chłodniej i popada deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Poniedziałek może być ostatnim dniem tych wakacji i być może tego roku, w którym temperatura przekroczy 30°C. Przed nami zatem krótkie - zaledwie jednodniowe - ale dość mocne uderzenie ciepła. Przez nasz kraj przebiega front polarny, jesteśmy w przedniej części rozległej zatoki geopotencjału. W takich warunkach w strefie frontu głównego tworzy się szybko przemieszczający się pod prądem strumieniowym niż, który już nad ranem w poniedziałek zacznie dawać się we znaki zachodniej części naszego kraju, a za jego frontem ciepłym nad południową i południowo-wschodnią Polskę napłynie upalne powietrze, w którym przy słonecznej aurze temperatura wzrośnie u nas do 32°C, a we wschodniej Małopolsce nawet do 35°C. We wtorek natomiast nasunie się front chłodny, będzie jeszcze ciepło, ale już nie upalnie, potem spadnie deszcz. Środek tygodnia wyraźnie chłodniejszy. To oczywiście nie koniec lata, ale koniec dni upalnych? Niewykluczone.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 sierpnia 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju słabego wyżu, który znad wschodniej Słowacji przemieści się nad Ukrainę. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, nad ranem bezchmurnie. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (12 sierpnia 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Moraw przemieszczać się zacznie nad środkową Polskę. Z południowego zachodu napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 31°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano wschodni, potem z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem - ze względu na stres gorąca - ulegną pogorszeniu do niekorzystnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 sierpnia 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu, który do rana wyjdzie nad Białoruś, natomiast nad ranem przez Podkarpacie z zachodu na wschód przemieści się linia zbieżności. Pozostaniemy w bardzo ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. W pierwszej połowie nocy bezchmurnie i zachmurzenie małe, potem wzrost zachmurzenia - najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego. Temperatura minimalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, w strefie linii zbieżności przejściowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, początkowo będzie powoli spadać, nad ranem zacznie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (13 sierpnia 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, którego centrum przemieści się nad zachodnią Rosję. Od zachodu nasunie się związany z nim pofalowany chłodny front atmosferyczny. Napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące stopniowo w niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj