KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek słonecznie i do 32°C. Od wtorku ochłodzenie, wystąpią opady deszczu

W poniedziałek znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, ale będzie pogodnie i upalnie. Od wtorku chłodniej i popada deszcz. W poniedziałek znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, ale będzie pogodnie i upalnie. Od wtorku chłodniej i popada deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Poniedziałek może być ostatnim dniem tych wakacji i być może tego roku, w którym temperatura przekroczy 30°C. Przed nami zatem krótkie - zaledwie jednodniowe - ale dość mocne uderzenie ciepła. Przez nasz kraj przebiega front polarny, jesteśmy w przedniej części rozległej zatoki geopotencjału. W takich warunkach w strefie frontu głównego tworzy się szybko przemieszczający się pod prądem strumieniowym niż, który już nad ranem w poniedziałek zacznie dawać się we znaki zachodniej części naszego kraju, a za jego frontem ciepłym nad południową i południowo-wschodnią Polskę napłynie upalne powietrze, w którym przy słonecznej aurze temperatura wzrośnie u nas do 32°C, a we wschodniej Małopolsce nawet do 35°C. We wtorek natomiast nasunie się front chłodny, będzie jeszcze ciepło, ale już nie upalnie, potem spadnie deszcz. Środek tygodnia wyraźnie chłodniejszy. To oczywiście nie koniec lata, ale koniec dni upalnych? Niewykluczone.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 sierpnia 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju słabego wyżu, który znad wschodniej Słowacji przemieści się nad Ukrainę. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, nad ranem bezchmurnie. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (12 sierpnia 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Moraw przemieszczać się zacznie nad środkową Polskę. Z południowego zachodu napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 31°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano wschodni, potem z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem - ze względu na stres gorąca - ulegną pogorszeniu do niekorzystnych.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 sierpnia 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu, który do rana wyjdzie nad Białoruś, natomiast nad ranem przez Podkarpacie z zachodu na wschód przemieści się linia zbieżności. Pozostaniemy w bardzo ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. W pierwszej połowie nocy bezchmurnie i zachmurzenie małe, potem wzrost zachmurzenia - najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego. Temperatura minimalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, w strefie linii zbieżności przejściowo wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, początkowo będzie powoli spadać, nad ranem zacznie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (13 sierpnia 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, którego centrum przemieści się nad zachodnią Rosję. Od zachodu nasunie się związany z nim pofalowany chłodny front atmosferyczny. Napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące stopniowo w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?