KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zimno, a w środę również deszczowo. W czwartek o świcie zanotujemy tylko około 8°C

Środa będzie bardzo deszczowa i bardzo zimna. W czwartek rano najchłodniej, potem pogoda wyraźnie poprawi się. Środa będzie bardzo deszczowa i bardzo zimna. W czwartek rano najchłodniej, potem pogoda wyraźnie poprawi się. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po upalnym początku tygodnia nie ma już nawet śladu, wtorek przyniósł radykalną zmianę pogody, napłynęło chłodne powietrze, a także nasunął się front atmosferyczny, w dodatku pofalowany. Jedna z takiej właśnie fali, ewoluująca w płytki i dynamiczny niż wtórny, przetaczać się będzie u nas w nocy z wtorku na środę oraz w trzeci dzień tygodnia. Przed nami zatem sporo deszczowych godzin, dopiero w środę wieczorem opady te ustąpią, a w czwartek rozbuduje się słaby wyż - noc i poranek, po wilgotnym, deszczowym i zimnym dniu, z bardzo słabą widzialnością spowodowaną mgłami, a rozpogodzenia przed utworzeniem się mgły skutkować będą jeszcze większym spadkiem temperatury, w czwartek o świcie zanotujemy ledwie około 8°C. Potem natomiast, wraz z upływem godzin i coraz mocniejszym nasłonecznieniem, zrobi się całkiem przyjemnie, po południu spodziewajmy się nawet nieco powyżej 21°C. Ciepło, ale nie upalnie, dopiero u schyłku tygodnia.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (13/14 sierpnia 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji i związanego z nim wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, przemieszczającego się wzdłuż pofalowanego frontu chłodnego, znad Rumunii nad Ukrainę. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (14 sierpnia 2019) pozostaniemy pod wpływem płytkiego, lecz aktywnego niżu, przemieszczającego się znad Ukrainy nad Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, rano o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C, wystąpi w pierwszej części dnia. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, po południu poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, początkowo będzie się wahać, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (14/15 sierpnia 2019) rozbuduje się nad nami klin wyżu znad Alp. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Mgła, miejscami wysoka i gęsta, ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność wczesnym wieczorem dobra, w nocy szybko pogorszy się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (15 sierpnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż, który znad Karpat przemieści się do wieczora nad Białoruś. Napłynie również chłodne, ale zdecydowanie suchsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Rano gęste, ale szybko zanikające mgły, ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność rano zła, szybko jednak poprawi się do dobrej, a nawet bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, od godzin przedpołudniowych zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?