KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Długi weekend z dosyć przyjemną wersją lata. Najcieplej będzie w niedzielę, nawet do 28°C

Koniec tygodnia będzie na ogół przyjemny i bezdeszczowy. Najwyższe temperatury zanotujemy w niedzielę po południu. Koniec tygodnia będzie na ogół przyjemny i bezdeszczowy. Najwyższe temperatury zanotujemy w niedzielę po południu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po dynamicznej i pełnej skrajności pierwszej połowie tygodnia przed nami o wiele spokojniejsza i przyjemniejsza druga. W najbliższych dniach będziemy po południowo-wschodniej stronie Niżu Islandzkiego, znajdującego się aktualnie nad północnym Atlantykiem, a u schyłku tygodnia przemieszczającego się nad Morze Norweskie. Przed nami okres, w którym nie grożą nam ani upały, jak choćby w poniedziałek, ani chłody porównywalne z tymi środowo-czwartkowymi. Popołudniami spodziewać się powinniśmy temperatur ze swobodą przekraczających dwadzieścia stopni, a w niedzielę, wraz z napływem ciepłego powietrza polarno-morskiego, zrobi się nawet gorąco. Przy tym jednocześnie ma być słonecznie, nie grożą nam żadne opady deszczu czy burze, a orzeźwienie dawać nam będzie umiarkowany wiatr, niwelujący stres gorąca przy dość wysokich temperaturach. Pogoda w długi weekend dopisze.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (15/16 sierpnia 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Białorusi. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (16 sierpnia 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (16/17 sierpnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (17 sierpnia 2019) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (17/18 sierpnia 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Norweskiego i związanego z nim mało aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (18 sierpnia 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Norweskiego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?