KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia rozbudowa wyżu i wzrost ciśnienia. Bez opadów, będzie trochę chłodniej

Środa przyniesie ochłodzenie, okresami porywisty wiatr i wzrost ciśnienia. W czwartek spokojnie, wyżowo i rześko. Środa przyniesie ochłodzenie, okresami porywisty wiatr i wzrost ciśnienia. W czwartek spokojnie, wyżowo i rześko. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W ciepłej i wilgotnej, a co za tym idzie parnej masie powietrza pozostaniemy do środy rano, potem nasunie się front atmosferyczny, w strefie którego nie spadnie deszcz, ale zacznie wzrastać zachmurzenie, prędkość wiatru i ciśnienie, natomiast spadać temperatura. Tym samym najcieplej, dość nietypowo - zwłaszcza jak na lato - będzie rano. Po przejściu frontu późnym południem zacznie rozbudowywać się wyż i znów wyjrzy słońce. W czwartek kontynuacja wyżowej aury, pozostaniemy jednak w chłodniejszej masie powietrza i nie powinniśmy spodziewać się więcej niż 22°C, tym razem jednak już jak zwykle, najcieplej będzie około godziny 16:00. Wiatr osłabnie względem środy i zmieni kierunek na północno-wschodni oraz wschodni.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (20/21 sierpnia 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu, który znad Czech przemieści się nad wschodnią Polskę. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni, rano skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (21 sierpnia 2019) pogodę nadal kształtować będzie niż, który znad wschodniej Polski przemieści się nad Białoruś. Od zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny, za którym z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C, wystąpi rano. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (21/22 sierpnia 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Sudetów Zachodnich przemieści się nad Kujawy. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (22 sierpnia 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad północnej Polski przemieści się nad Litwę. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?