KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek jeszcze ciepło, ale po południu burze. Wtorek pochmurny, deszczowy i zimny

Początek tygodnia z niżową pogodą. W poniedziałek burze, potem opady ciągłe, wtorek i noc z wtorku na środę bardzo chłodne. Początek tygodnia z niżową pogodą. W poniedziałek burze, potem opady ciągłe, wtorek i noc z wtorku na środę bardzo chłodne. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Polskę od zachodu wkracza chłodny front atmosferyczny, o północy z niedzieli na poniedziałek jego strefa przebiegać będzie od Warmii po Kotlinę Kłodzką, a rano wkroczy już nad Małopolskę. Podkarpacie nowy tydzień przywita spokojną słoneczną aurą i wiejącym przed frontem wiatrem z kierunków południowych. Niestety, z upływem godzin i do nas dotrze załamanie pogody, kierunek wiatru zmieni się na północno-zachodni, zacznie przybywać chmur, a po południu wystąpią burze. Zanim te nadejdą będzie gorąco i parno, potem, od momentu nasunięcia się opadów, oczywiście wyraźny spadek temperatury. Wieczorem front zafaluje, co przedłuży pochmurną i deszczową aurę do wtorku włącznie z tą różnicą, że w drugi dzień tygodnia słońca, w przeciwieństwie do poniedziałku, nie zobaczymy w ogóle i zrobi się wręcz zimno, nawet w południe tylko około 14°C. Dopiero od środy poprawa pogody, ale przypłacimy ją bardzo chłodnymi, już typowymi dla jesieni, nocami i porankami.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (1/2 września 2019) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Norweskiego. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (2 września 2019) pozostaniemy w zatoce niżu znad Morza Norweskiego, a od zachodu nasunie się związany z nią pofalowany chłodny front atmosferyczny. Utrzymywać się będzie jeszcze napływ ciepłego, wilgotnego i niestabilnego powietrza zwrotnikowego. Rano zachmurzenie małe, z upływem dnia jednak wzrośnie aż do dużego w godzinach popołudniowych. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne, z gradem. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (2/3 września 2019) pozostaniemy w zatoce niżu znad Morza Norweskiego, w strefie oddziaływania pofalowanego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (3 września 2019) pozostaniemy w strefie oddziaływania pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego, dopiero późnym popołudniem zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, późnym popołudniem zanikające. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?