KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Od piątku zdecydowanie więcej chmur. Weekend z wilgotnym powietrzem i deszczem

Od piątku napływać zaczną wilgotne masy powietrza. Weekend pod znakiem niżu, wystąpią opady deszczu deszczu. Od piątku napływać zaczną wilgotne masy powietrza. Weekend pod znakiem niżu, wystąpią opady deszczu deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nie tylko coraz krótszy dzień i częstsze występowanie mgieł świadczą o zbliżającej się jesieni. Także coraz większe wahania ciśnienia, spowodowane rosnącym gradientem temperatur pomiędzy strefą podzwrotnikową a już wyraźnie wychładzającą się Arktyką, sygnalizują nam, że zmierzamy powoli w stronę chłodniejszej pory roku. Po środowym klinie wyżu nie ma śladu, ciśnienie spadło o około 10 hPa w ciągu półtorej doby, dziś cały kraj jest w zasięgu rozległego niżu, choć na wschodzie mamy jeszcze sporo słońca i ciepło. Tutaj chłodny front atmosferyczny, oddziałujący w czwartek w województwach Polski Zachodniej, dotrze w piątek rano, przynosząc chmury piętra niskiego, mżawkę, wzrost ciśnienia, zmianę kierunku wiatru o 180° względem nocy i oczywiście chłodniejszą masę powietrza, a więc niższą temperaturę maksymalną. W sobotę i niedzielę przejdzie kolejny niż z frontami atmosferycznymi i wilgotnym powietrzem. Będzie sporo chmur, spodziewajmy się również okresami występujących opadów deszczu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (5/6 września 2019) pogodę kształtować będzie niż znad Szwecji, a nad ranem od zachodu nasuwać się zacznie związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Przez większą część nocy będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, dopiero nad ranem spodziewany jest szybki wzrost zachmurzenia aż do dużego. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (6 września 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który odsunie się nad Morze Barentsa, w strefie oddziaływania chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, w pierwszej części dnia możliwa słaba mżawka. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra, przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (6/7 września 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który wieczorem znajdzie się nad Śląskiem, a do rana przemieści się nad Litwę. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami po północy silne zamglenia, a lokalnie nawet krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, miejscami przejściowo bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (7 września 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Węgier nad Polskę i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać zacznie ciepłe, ale i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, zwłaszcza w pierwszej części dnia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, po południu ulegną pogorszeniu do niekorzystnych.

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 września 2019) będziemy pod wpływem tego samego niżu, który zacznie wychodzić nad Bałtyk Południowo-Wschodni, a od zachodu nasunie się kolejny front atmosferyczny, tym razem chłodny. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana, przejściowo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (8 września 2019) znajdziemy się, podobnie jak i cała Europa Środkowa, na skraju niżu rozciągającego się południkowo od Norwegii po Morze Śródziemne. Z południowego zachodu napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, lokalnie niewykluczony przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?