KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek do 25°C, wieczorem opady deszczu. We wtorek już sucho, ale najwyżej 21°C

W poniedziałek spadek ciśnienia, w dzień przyjemnie, a wieczorem opady deszczu. We wtorek rozbudowa wyżu i sporo słońca. W poniedziałek spadek ciśnienia, w dzień przyjemnie, a wieczorem opady deszczu. We wtorek rozbudowa wyżu i sporo słońca. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Utrzymuje się zatoka w polu geopotencjału, której oś przechodzi od Morza Północnego po Zatokę Genueńską, jesteśmy więc w jej przedniej części, a więc nie ma co dziwić się temu, że nad Polską wciąż przechodzą płytkie, lecz dosyć aktywne wtórne ośrodki niskiego ciśnienia. Tak się składa, że wschodnia część kraju jest trochę uprzywilejowana, gdyż mkną one głównie przez województwa zachodnie, ich mieszkańcy ani wczoraj, ani dziś słońca nie widzieli w ogóle, za to daje się we znaki jesienna słota i chłód. U nas za to jest całkiem ciepło, nie odczuwa się chłodu, a i słońce zza chmur wygląda. Podobnie zapowiada się początek tygodnia, a jako że będziemy w ciepłej masie powietrza, to temperatura osiągnie nawet 25°C. Spadek ciśnienia okaże się zapowiedzią frontu chłodnego, który dotrze wieczorem, przynosząc trochę deszczu. We wtorek dla odmiany wzrost ciśnienia z uwagi na rozbudowujący się wał wysokiego ciśnienia, już sucho i bez opadów, a jako że słońca też nie zabraknie, to po południu temperatura wzrośnie do 21°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (8/9 września 2019) będziemy pod wpływem wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, który znad Dolnej Austrii przemieści się najpierw nad Morwy, a następnie nad Sudety Zachodnie. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i zacznie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (9 września 2019) znajdować się będziemy w ciepłym wycinku niżu znad zachodniej Polski. Z południowego wschodu wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne na ogół obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (9/10 września) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, którego centrum przemieszczać się będzie przez Bałtyk Południowy nad Danię, a od południowego zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, w pierwszej połowie nocy opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr na ogół słaby, jedynie w strefie frontu chłodnego przejściowo porywisty, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (10 września 2019) rozbuduje się nad nami rozległy wał wysokiego ciśnienia rozciągający się od Azorów, przez Europę Środkowo-Wschodnią, aż po Rosję. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?