KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W piątek 23°C, ale weekend wyraźnie chłodniejszy. Wciąż wysokie ciśnienie i sporo słońca

Weekend z wysokim ciśnieniem, nie zabraknie słońca. Będzie jednak wyraźnie chłodniej, niż ostatnio. Weekend z wysokim ciśnieniem, nie zabraknie słońca. Będzie jednak wyraźnie chłodniej, niż ostatnio. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mamy wyżową pogodę i naprawdę przyjemne temperatury i tak pozostanie do piątku włącznie. Potem, w sobotę nad ranem, przejdzie nad nami chłodny front atmosferyczny, który przemieszczając się przez obszar wysokiego ciśnienia oczywiście nie przyniesie ulewnego deszczu, a co najwyżej lokalnie słaby opad przelotny, po którym w dzień powróci słoneczna, ale wyraźnie chłodniejsza aura. O ile jeszcze w piątek spodziewać się powinniśmy 23°C, o tyle dobę później będzie co najwyżej 17°C. Dopiero na początku przyszłego tygodnia chłodne powietrze opuści nasz kraj i ponownie ociepli się do ponad dwudziestu stopni. W ten weekend zatem nie zabraknie słońca, ale mimo to wskazane już będzie ubranie lekkiej jesiennej kurtki. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni, pod wieczór osłabnie, a w niedzielę zacznie skręcać na południowo-wschodni, co będzie zapowiedzią cieplejszego dnia w poniedziałek.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (12/13 września 2019) pozostaniemy jeszcze w rozległym wale wysokiego ciśnienia rozciągającym się od Atlantyku, przez Francję, Europę Środkowo-Wschodnią po Rosję. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Widzialność dobra, przejściowo nad ranem pogorszy się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa, będzie stabilne.

W piątek w ciągu dnia (13 września 2019) od północnego zachodu nasuwać się zacznie zatoka niżu znad Rosji. Pozostaniemy jeszcze w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (13/14 września 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Nad ranem napłynie za nim chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (14 września 2019) dostaniemy się, podobnie jak i reszta kraju, pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Holandii nad Niemcy. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (14/15 września 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który znad Niemiec przemieszczać się będzie przez Sudety i północne Czechy, nad ranem docierając nad Morawy. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (15 września 2019) pogodę kształtować będzie ten sam wyż, który znad wschodnich Czech będzie przemieszczał się przez Słowację i Węgry, do wieczora docierając nad Rumunię. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?