KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę pierwsza jesienna wichura z porywami do 75 km/h. Najwyżej 13°C, przelotnie popada

W środę, zwłaszcza do południa, uważajmy na porywisty wiatr. W połowie tygodnia zimno, napłynie do nas powietrze arktyczne. W środę, zwłaszcza do południa, uważajmy na porywisty wiatr. W połowie tygodnia zimno, napłynie do nas powietrze arktyczne. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przed nami kilka bardzo nieciekawych pogodowo dni, gradient baryczny nad kontynentem jest coraz większy i nadchodzi już pierwsza jesienna wichura. Spadek ciśnienia potrwa do wczesnych godzin wieczornych we wtorek, w nocy natomiast, od momentu nasunięcia się frontu okluzji chłodnej wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia i za nim, będzie już wzrastać, niestety podobnie jak i prędkość wiatru. W tylnej części niżu napłynie do nas chłodne powietrze polarno-morskie, ściślej pochodzenia północnoatlantyckiego. Środa zapowiada się bardzo nieprzyjemna szczególnie z uwagi na ów porywisty wiatr, którego prędkość w porywach może osiągać około 75 km/h. W czwartek kolejna zatoka niżowa z frontem okluzji chłodnej, wprowadzającym powietrze arktyczne docierające znad Morza Barentsa, ale wiatr będzie słabszy niż w środę. Ciśnienie całkiem wysokie, ale pod wpływ wyżu tak na dobre dostaniemy się dopiero u schyłku tygodnia. Przetrwajmy zatem najbliższe kilkadziesiąt godzin - możemy zapewnić, iż cierpliwość popłaci; w ten weekend rozpocznie się naturalny okres synoptyczny z napływem ciepłego powietrza, w niedzielę nadejdzie więc babie lato w najprzyjemniejszym wydaniu.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (17/18 września 2019) pogodę kształtować będzie niż, który znad Litwy przemieści się nad Rosję. Z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje związany z nim zokludowany front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr wieczorem słaby, z upływem nocy szybko i wyraźnie wzmoże się do umiarkowanego i porywistego, w porywach osiągającego 65 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, zacznie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (18 września 2019) znajdować się będziemy pod wpływem niżu znad Rosji, w jego tylnej części. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr dość silny i silny, o średniej prędkości do 40 km/h, porywisty, w porywach do 75 km/h, po południu słabnący do umiarkowanego, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (18/19 września 2019) rozbuduje się nad nami słaby klin wyżu znad Irlandii. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z północnego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (19 września 2019) od północnego zachodu nasunie się zatoka niżu znad Rosji wraz z kolejnym frontem okluzji chłodnej. Za frontem tym w drugiej połowie dnia napływać zacznie zimne powietrze arktyczno-morskie z północy. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, jedynie rano i pod wieczór słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?