Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia: raz więcej słońca, raz przewaga chmur. Bez opadów i przyjemnie, do 19°C

W poniedziałek i wtorek przybędzie chmur, ale słońce też zobaczymy. Będzie na ogół przyjemnie, maksymalnie 19°C. W poniedziałek i wtorek przybędzie chmur, ale słońce też zobaczymy. Będzie na ogół przyjemnie, maksymalnie 19°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W sobotę powietrze arktyczne opuściło nasz kraj i zrobiło się o wiele przyjemniej. Nie tylko nie występują już opady przelotne i przenikliwy chłód, ale długimi okresami jest wręcz bezchmurnie, a popołudniami temperatury notujemy zdecydowanie wyższe, niż w środku tygodnia. Barometry wskazują jednak spadek ciśnienia, a to oznacza, że pogodny wyż słabnie. W poniedziałek nad ranem, a potem w ciągu dnia, z południa docierać zaczną chmury niżu tworzącego się nad Adriatykiem, lecz opady nie wejdą do naszego kraju, zatrzymując się nad Słowacją. Co więcej - nawet i słońce zobaczymy, choć nie będzie go tyle, ile w sobotę i niedzielę. Mimo to dopływ świeżego i ciepłego powietrza z południa ustanie, a to, które zdoła jeszcze dotrzeć, za kilkadziesiąt godzin zacznie transformować się przebywając nad Polską, w wyniku czego zacznie wzrastać jego wilgotność. Początek tygodnia zatem wciąż przyjemny, ale już nie aż tak słoneczny, jak weekend.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23 września 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju odsuwającego się i słabnącego wyżu znad Morza Czarnego. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (23 września 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 września 2019) sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (24 września 2019) dostaniemy się pod wpływ słabego wyżu znad Białorusi. Pozostawać będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj