KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia dużo chmur i wilgoci. Okresami słaby deszcz oraz mgły i zamglenia

W środku tygodnia wilgotno, okresami słaby deszcz. Na termometrach kilkanaście stopni Celsjusza. W środku tygodnia wilgotno, okresami słaby deszcz. Na termometrach kilkanaście stopni Celsjusza. Fot. PixaBay

Niewielki gradient ciśnienia, a więc i słaby wiatr sprawiają, że nie dochodzi do wyraźnej wymiany mas powietrza. To, które napłynęło u schyłku minionego tygodnia, transformuje się, czego objawami są - niestety - wzrost jego wilgotności i poziomu zanieczyszczeń. W środku tygodnia ta tendencja będzie kontynuowana, o porankach zaczną pojawiać się mgły i silne zamglenia - to szczególnie istotna wiadomość dla kierowców. W dodatku nad nasz kraj nasuną się chmury frontu okluzji, w strefie którego popada deszcz, jednak będzie on słaby. Na ogół kilkanaście stopni Celsjusza, tylko w środę nad ranem i o poranku chwilowo nieco chłodniej. Słońca zdecydowanie mniej niż ostatnio, zatem biomet będzie niekorzystny.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (24/25 września 2019) znajdować się będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Pierwsza część nocy będzie bezchmurna, nad ranem jednak zachmurzenie zacznie szybko wzrastać, aż do całkowitego nad ranem. Mgły, miejscami gęste i ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność wieczorem dobra, z upływem godzin jednak zacznie dość szybko pogarszać się będzie, aż do złej nad ranem. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (25 września 2019) od południowego zachodu nasunie się zatoka niżu znad Atlantyku wraz z frontem zokludowanym. Napływać będzie wilgotne, przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do umiarkowanej, przejściowo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (25/26 września 2019) sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie - pozostaniemy w płytkiej zatoce niżowej w strefie frontu okluzji. Utrzymywać się będzie napływ wilgotnej masy powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz i mżawka. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (26 września 2019) pozostaniemy w płytkiej zatoce niskiego ciśnienia, w strefie oddziaływania rozmywającego się frontu zokludowanego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?