KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend ciepły, będzie do 21°C. Sobota z przelotnym deszczem, w niedzielę więcej słońca

W najbliższy weekend pogoda będzie się zmieniać. Popołudniami około 20°C. W najbliższy weekend pogoda będzie się zmieniać. Popołudniami około 20°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przechodzimy w okres nieco bardziej dynamicznej cyrkulacji zachodniej, w najbliższych dniach czeka nas przejście kilku frontów atmosferycznych związanych z Niżem Islandzkim, który oddziałuje nad północnym Atlantykiem, okresy pochmurne z opadami deszczu będą jednak przeplatać się ze słonecznymi i całkiem przyjemnymi. Znajdziemy się po cieplejszej, południowej stronie prądu strumieniowego frontu polarnego, tymczasowo zatem koniec z chłodnymi dniami i nocami. Weekend zapowiada się zmiennie - raz świecić będzie słońce, by za jakiś czas niebo mocno zaciągnęło się chmurami, a nawet spadł deszcz. Wiatr nieco żywszy niż w ostatnich dniach, a na termometrach popołudniami około 20°C. Noce także ciepłe, jak na jesień oczywiście.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (26/27 września 2019) dostaniemy się, podobnie jak i całe Pogórze Karpackie, pod wpływ słabego klina Wyżu Azorskiego. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie nad ranem do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (27 września 2019) będziemy jeszcze w zasięgu słabnącego klina Wyżu Azorskiego, dopiero późnym popołudniem od zachodu nasunie się zatoka niżu znad Szkocji wraz z mało aktywnym ciepłym frontem atmosferycznym, za którym napłynie nieco cieplejsza polarno-morska masa powietrza. Przez większą część dnia zachmurzenie małe, dopiero po południu od zachodu zacznie wzrastać najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne, późnym popołudniem przejdą w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (27/28 września 2019) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, który przemieści się nad Morze Północne. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, zacznie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (28 września 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego, choć już wypełniającego się niżu znad Morza Północnego, a od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 września 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (29 września 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Anglii będzie przemieszczał się nad Morze Północne. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?