KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia ciepły, ale wietrzny. W poniedziałek przelotne deszcze, wtorek słoneczny

W poniedziałek będziemy pod wpływem głębokiego niżu, będzie wietrznie i popada. Wtorek słoneczny i ciepły. W poniedziałek będziemy pod wpływem głębokiego niżu, będzie wietrznie i popada. Wtorek słoneczny i ciepły. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Znad Morza Północnego przez Danię nad Bałtyk Południowy zmierza głęboki, aktywny niż, typowy już dla półrocza chłodnego. Ciśnienie w niedzielę zacznie dość szybko spadać i taka jego tendencja utrzyma się do poniedziałkowego przedpołudnia, potem zacznie wzrastać. Przejściu tego niżu przez Morze Bałtyckie oraz jego wyjściu nad Europę Wschodnią towarzyszyć będzie duży gradient baryczny nad naszym krajem, na początku tygodnia w całej Polsce wiatr porywisty. Ciepło, a wtorek, zapowiada się przyjemny, szczególnie ze względu na usłonecznienie i temperaturę osiągającą blisko 20°C. Październik powitamy zatem ciepło, w złotych kolorach, niestety w środku tygodnia nadejdzie spore ochłodzenie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 września 2019) cały kraj dostanie się pod wpływ głębokiego niżu, który znad Morza Północnego do rana dotrze nad Bałtyk Południowy. Z zachodu na wschód przemieści się ciepły front atmosferyczny, za którym z zachodu napłynie ciepła masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie w drugiej połowie nocy słaby, przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1005 hPa, będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (30 września 2019) będziemy pod wpływem głębokiego niżu przemieszczającego się znad Bałtyku Południowego nad zachodnią Rosję, a od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Do wczesnego popołudnia będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, potem napłynie powietrze również polarno-morskie, ale wyraźnie chłodniejsze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, po południu, w strefie frontu chłodnego, przejściowo wzmagający się do silnego, o średniej prędkości do 40 km/h, porywisty, w porywach do 80 km/h, południowy skręcający na zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (30 września 2019/1 października 2019) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Rosji. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, wieczorem porywisty, a nad ranem słabnący do słabego, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (1 października 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Niemiec nad północną Polskę. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr początkowo słaby, po południu umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?