Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Nadchodzą pierwsze przymrozki. W poniedziałek i wtorek rano temperatura spadnie do -2°C

Początek tygodnia przyniesie pierwsze przymrozki. Chłodno, trochę słońca, nie spodziewamy się opadów. Początek tygodnia przyniesie pierwsze przymrozki. Chłodno, trochę słońca, nie spodziewamy się opadów. Fot. PixaBay

W nowy tydzień wejdziemy widząc oszronione dachy, trawniki i samochody. Kilka dni temu rozpoczęło się półrocze chłodne, przed nami pierwsze tej jesieni przymrozki. Zawdzięczamy je specyficznej sytuacji barycznej - nad Norwegią ulokowany jest wyż, natomiast wschód kontynentu zdominowany jest przez rozległy niż. Przy takim rozkładzie ciśnienia w Europie do naszego kraju z północy napływa bardzo chłodne, arktyczne powietrze aż z kręgu polarnego. Polska znajdzie się na skraju pierwszego ze wspomnianych układów, czyli wyżu, tak więc nie musimy obawiać się opadów. Będzie i trochę słońca, i trochę niegroźnych chmur. Nad ranem i rano temperatura spadnie do -2°C, po południu natomiast zdoła wzrosnąć do około 8°C. Noc z poniedziałku na wtorek i wtorkowy poranek także z przymrozkiem, kilka godzin później oczywiście trochę cieplej, również usłonecznienia nie zabraknie. Potem nastąpi odbudowa cyrkulacji zachodniej, a w środę powietrze arktyczne wreszcie odejdzie z naszego kraju.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7 października 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Norwegii. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (7 października 2019) pozostaniemy pod wpływem klina wyżu znad Skandynawii. Z północy wciąż napływać będzie chłodne, arktyczne powietrze. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 października 2019) będziemy w zasięgu wyżu, który znad Sudetów przemieści się nad Węgry. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza arktycznego z północy. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (8 października 2019) znajdziemy się na skraju wyżu przemieszczającego się znad Rumunii. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj