KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek Podkarpacie najpogodniejszym obszarem Polski. Popołudniami ponad 20°C

W środę i czwartek na Podkarpaciu nadal pogodnie i ciepło. Mimo drugiej połowy października temperatura przekroczy 20°C. W środę i czwartek na Podkarpaciu nadal pogodnie i ciepło. Mimo drugiej połowy października temperatura przekroczy 20°C. Fot. PixaBay

Nad wschodnimi Niemcami czai się niż z chłodnym frontem atmosferycznym, w środę wkroczy on nad zachodnią Polskę, kończąc tam okres babiego lata i wprowadzając, podobnie jak i do Polski Północnej, opady deszczu oraz ochłodzenie. Załamanie pogody nie zdoła dotrzeć jednak nad Podkarpacie, ponieważ frontowych chmur nie wpuści tutaj wyż obejmujący Europę Wschodnią i Środkowo-Wschodnią. W naszej, tym razem bardzo uprzywilejowanej pogodowo części kraju, nie dojdzie nawet do znaczącej wymiany mas powietrza, zatem popołudniami wciąż możemy spodziewać się ponad 20°C. Podsumowując - złotej jesieni ciąg dalszy.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (15/16 października 2019) utrzymamy się na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (16 października 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w pierwszej połowie dnia okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (16/17 października 2019) pozostaniemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ tej samej, ciepłej masy powietrza zwrotnikowego starego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (17 października 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ ciepłej masy przetransformowanego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?