Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środę i czwartek Podkarpacie najpogodniejszym obszarem Polski. Popołudniami ponad 20°C

W środę i czwartek na Podkarpaciu nadal pogodnie i ciepło. Mimo drugiej połowy października temperatura przekroczy 20°C. W środę i czwartek na Podkarpaciu nadal pogodnie i ciepło. Mimo drugiej połowy października temperatura przekroczy 20°C. Fot. PixaBay

Nad wschodnimi Niemcami czai się niż z chłodnym frontem atmosferycznym, w środę wkroczy on nad zachodnią Polskę, kończąc tam okres babiego lata i wprowadzając, podobnie jak i do Polski Północnej, opady deszczu oraz ochłodzenie. Załamanie pogody nie zdoła dotrzeć jednak nad Podkarpacie, ponieważ frontowych chmur nie wpuści tutaj wyż obejmujący Europę Wschodnią i Środkowo-Wschodnią. W naszej, tym razem bardzo uprzywilejowanej pogodowo części kraju, nie dojdzie nawet do znaczącej wymiany mas powietrza, zatem popołudniami wciąż możemy spodziewać się ponad 20°C. Podsumowując - złotej jesieni ciąg dalszy.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (15/16 października 2019) utrzymamy się na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (16 października 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w pierwszej połowie dnia okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (16/17 października 2019) pozostaniemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ tej samej, ciepłej masy powietrza zwrotnikowego starego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (17 października 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ ciepłej masy przetransformowanego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj