KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Babie lato ani myśli odchodzić. Najbliższy weekend słoneczny, na termometrach do 22°C

Trzeci weekend października z kontynuacją złotej jesieni. Będzie słonecznie i ciepło, nawet do 22°C. Trzeci weekend października z kontynuacją złotej jesieni. Będzie słonecznie i ciepło, nawet do 22°C. Fot. PixaBay

Wystarczyło kilka bardzo ciepłych dni, aby chłód z pierwszej dekady miesiąca został nadrobiony z nawiązką - październik 2019 zapisze się w historii jako miesiąc z temperaturami powyżej normy wieloletniej i możemy to zagwarantować już teraz. Skąd ta pewność? Stąd, że babie lato, które zawitało do nas w piątek, ani myśli się kończyć. Seria pięknych dni została przerwana wczoraj na zachodzie i w centrum kraju, do nas front nie dotarł, nadal napływa, i napływać będzie, powietrze pochodzenia zwrotnikowego z południowego zachodu. Dociera ono do nas z Hiszpanii przez Morze Śródziemne, Bałkany - omijając zatem Alpy i nie ochładzając się znacząco po drodze, potem płynąc jeszcze nad Węgrami i Słowacją. Tego typu adwekcja utrzymywać się będzie także w najbliższych dniach, dodatkowo pozostaniemy na skraju wyżu, zatem najbliższy weekend to ciąg dalszy złotej jesieni, czy też - jak kto woli - babiego lata oraz wysokich temperatur, popołudniami osiągających nawet 22°C. Pogodowej sielance towarzyszyć będzie nocami słaby, a w ciągu dnia żwawszy, nawet lekko porywisty wiatr z kierunków południowych.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (17/18 października 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Ukrainy. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (18 października 2019) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Ukrainy do wieczora przemieści się nad Rosję. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (18/19 października 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Będziemy w przetransformowanym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra, stopniowo pogarszająca się do umiarkowanej, słabej, lokalnie przejściowo do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (19 października 2019) pozostaniemy na skraju wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (19/20 października 2019) pozostaniemy na skraju rozległego, ułożonego prawie południkowo układu wysokiego ciśnienia rozciągającego się nad Europą Wschodnią. Będziemy w powietrzu zwrotnikowym starym. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (20 października 2019) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy, ułożony niemal południkowo wyż rozciągający się nad Europą Wschodnią. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wieczorem słabnący do słabego, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, początkowo będzie bez większych zmian, potem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?