KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia w Krośnie cieplej niż w Sewilli. Nadal sporo słońca, po południu 22°C

Na początku tygodnia pozostaniemy w ciepłym powietrzu, ale od wtorku będzie w nim sporo zanieczyszczeń. Na początku tygodnia pozostaniemy w ciepłym powietrzu, ale od wtorku będzie w nim sporo zanieczyszczeń. Fot. PixaBay

Cały zachód kontynentu zdominowany jest przez rozległy niż rozciągający się od Morza Norweskiego przez Anglię, Francję aż po Hiszpanię, sięga on nawet północno-zachodnich krańców Afryki. Wschód i środkowa część Europy natomiast pozostaje pod wpływem stabilnego i ciepłego wyżu. Do naszego kraju dociera ciepłe powietrze znad Morza Śródziemnego i Bałkanów, taka sytuacja utrzyma się również w dniach najbliższych. Nie często zdarza się, aby nawet Andaluzyjczycy mogli zazdrościć nam wysokich temperatur, ale tak będzie na początku tygodnia, kiedy to po południu zanotujemy niemal 22°C, a o wschodzie słońca nie będzie mniej niż 12°C. Słońca, podobnie jak w ostatnich dniach, nie zabraknie, ale nie należy spodziewać się lazurowego nieba, a raczej "mlecznego", gdyż w poniedziałek spodziewane są chmury piętra wysokiego Cirrus oraz Cirrostratus. We wtorek zaś zobaczymy nawet trochę Stratocumulusów o podstawie kilkaset metrów ponad naszymi głowami.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (20/21 października 2019) pogodę kształtować będzie wyż obejmujący swoim zasięgiem wschodnią i środkową część Europy. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (21 października 2019) będziemy pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Utrzyma się napływ ciepłej masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem małe. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, do wieczora nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 października 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Bałkanów. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Nad ranem miejscami silne zamglenia, a lokalnie nawet mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie nad ranem do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (22 października 2019) pogodę wciąż kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego z południowego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano lokalnie zanikająca mgła. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność słaba, lokalnie bardzo słaba, w ciągu dnia poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, do wieczora jeszcze nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne obojętne, późnym popołudniem i wieczorem, ze względu na pogarszającą się jakość powietrza, przejdą w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?