KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend przywieje ostatki złotej jesieni. Tylko początkowo w sobotę więcej chmur i mgieł

Przed nami ostatnie dni ciepłej złotej jesieni. Weekend przyniesie sporo słońca, tylko sobotni poranek pochmurny. Przed nami ostatnie dni ciepłej złotej jesieni. Weekend przyniesie sporo słońca, tylko sobotni poranek pochmurny. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wszystko w życiu ma swój kres, także schyłek pięknej pogody musi kiedyś nadejść. Szczęśliwie jednak złota jesień zdoła utrzymać się jeszcze do samego końca tygodnia, dopiero poniedziałek przyniesie zmiany, i to bardzo znaczące. Na szczegóły przyjdzie czas za kilka dni, teraz napawajmy się złotymi kolorami, promieniami słońca i wysokimi temperaturami. Weekend przyniesie nam na ogół pogodne niebo, jedynie w nocy z piątku na sobotę i o poranku po niej następującym mogą występować mgły oraz powstałe z ich uniesienia niskie chmury Stratus, które odbiorą nam kilka godzin słonecznej aury. Pozostałą, zdecydowanie lepszą część weekendu, wykorzystajmy natomiast na nagromadzenie pozytywnej energii na okres kilkumiesięcznych chłodów, bowiem następne tak ciepłe dni przyjdą dopiero wiosną. Przyszły tydzień, z początkiem listopada włącznie, będzie już o wiele, wiele chłodniejszy.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (24/25 października 2019) pozostaniemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ ciepłej masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra i dobra, nad ranem przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (25 października 2019) pogodę kształtować zacznie wyż, który znad południowych Niemiec przemieści się nad Kotlinę Kłodzką. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej masie pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (25/26 października 2019) będziemy pod wpływem tego samego wyżu, który znad Kotliny Kłodzkiej do rana przemieści się nad Bieszczady. Będziemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Wieczorem zachmurzenie małe, z upływem nocy tworzyć się zaczną liczne gęste i wysokie mgły ograniczające widzialność do 100 metrów i nastąpi wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (26 października 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który zacznie słabnąć, a jego centrum znad południowo-wschodniej Polski przemieści się nad Bałkany. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie całkowite i mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, które utrzymają się do przedpołudnia, potem szybko rozpogodzi się do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano wschodni, potem z kierunków południowych. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem ulegną poprawie do obojętnych i korzystnych.

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 października 2019) będziemy w zasięgu wyżu znad Bałkanów. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (27 października 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Bałkanów. Utrzyma się napływ ciepłej masy powietrza polarno-morskiego z południowego zachodu. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?