KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia ciepły i wilgotny, w poniedziałek deszcz i 15°C. Ciśnienie będzie niskie

Początek tygodnia będzie ciepły i wilgotny, w poniedziałek do 15°C, ale deszczowo. Niskie ciśnienie. Początek tygodnia będzie ciepły i wilgotny, w poniedziałek do 15°C, ale deszczowo. Niskie ciśnienie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Duży spadek ciśnienia, rozpoczęty w piątek rano, trwa nadal nieprzerwanie i skończy się dopiero w poniedziałek po południu. Spadek ciśnienia zawsze oznacza napływ ciepłej masy powietrza, dopiero wraz z wkroczeniem chłodu zaczyna ono wzrastać. I rzeczywiście, już w niedzielę na przeważającym obszarze kraju notujemy kilkanaście stopni Celsjusza, utrzymujące się również nocami. Tak też będzie w noc i dzień rozpoczynającą nowy tydzień, w poniedziałek spodziewamy się blisko 15°C, nad ranem i rano bardzo ciepło jak na listopad. Oznacza to, że pierwszy poranek przyszłego tygodnia będzie o niemal dwadzieścia stopni cieplejszy od piątkowego, kiedy to notowaliśmy -5°C. Wiatr początkowo ciepły, południowy, potem w momencie nasunięcia się frontu chłodnego, szybko skręci na zachodni, miejscami nawet przejściowo na północno-zachodni i zrobi się troszkę chłodniej. We wtorek, wraz z nasunięciem się kolejnego niżu i frontu ciepłego, wiatr znowu z południa, znów porywisty. W dzień ponownie kilkanaście stopni Celsjusza, ale także wilgotno. Niże przydadzą się przyrodzie oczekującej deszczu.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4 listopada 2019) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego przeważającą część kontynentu z wyjątkiem wschodnich jego krańców, z osią biegnącą od Wysp Brytyjskich po Morze Śródziemne. Z południa napływać będzie coraz cieplejsze powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 997 hPa, będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (4 listopada 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego rozległego niżu, natomiast po południu nasunie się związany z jego ośrodkiem wtórnym chłodny front atmosferyczny. Będziemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza zwrotnikowego, dopiero późnym popołudniem napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C, wystąpi przed południem. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy, po południu słabnący i skręcający na zachodni, przejściowo na północno-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 994 hPa, przez większość dnia będzie spadać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 listopada 2019) pozostaniemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia obejmującego całą Europę Północną, Zachodnią i Środkową. Będziemy w nieco chłodniejszym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, w porywach nad ranem osiągającego 55 km/h, zachodni skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1000 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (5 listopada 2019) nadal będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia, którego centrum przemieści się nad Europę Środkową, natomiast od południowego zachodu nasunie się płytki wtórny ośrodek niżowy z ciepłym frontem atmosferycznym. Znów napłynie do nas ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, zwłaszcza w pierwszej części dnia. Po południu opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1000 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?