KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Noc z wtorku na środę deszczowa, środowe popołudnie słoneczne. W czwartek znowu mokro

W środku tygodnia kolejne deszcze. Najładniejsza pogoda w środę po południu, wtedy też najcieplej, do 12°C. W środku tygodnia kolejne deszcze. Najładniejsza pogoda w środę po południu, wtedy też najcieplej, do 12°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Środa pokaże nam dwa oblicza jesieni. Pierwsza połowa doby, czyli noc, poranek i godziny przedpołudniowe będą pochmurne, deszczowe i słotne, natomiast popołudnie i wieczór zapowiadają się suche, ze sporymi rozpogodzeniami i słońcem. Nad ranem ciśnienie zacznie wzrastać, ale pozostajemy i w najbliższych dniach pozostawać będziemy w zasięgu rozległego układu niżowego. Zima wcześnie zaczęła się w północnej Skandynawii, gdzie już całodobowo trzyma tęgi, kilkunastostopniowy mróz. Nam jednak ten chłód nie zagraża, a wręcz przeciwnie - na razie panować będą temperatury powyżej normy wieloletniej dla listopada.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (5/6 listopada 2019) pogodę kształtować będzie rozległy niż z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się wzdłuż pofalowanego frontu chłodnego znad Słowacji, przez Podkarpacie nad Ukrainę i Białoruś. Z zachodu napłynie chłodne i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Przewidywana suma opadów do rana od 12 mm do 17 mm. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 998 hPa, przez większość nocy będzie się lekko wahać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (6 listopada 2019) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu obejmującego większość Europy, za wyjątkiem jej krańców południowo-wschodnich. Rano oddziaływać będzie jeszcze niż wtórny znad Białorusi, jednak po południu odsunie się on nad zachodnią Rosję i straci wpływ na pogodę w Polsce. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Początkowo zachmurzenie całkowite i słabnące opady deszczu, potem, w szczególności po południu i wieczorem, od zachodu postępujące większe rozpogodzenia aż do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni skręcający na południowy. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (6/7 listopada 2019) pogodę wciąż kształtować będzie ten sam rozległy niż, którego oś przebiegać będzie od Morza Norweskiego przez Morze Północne, Niemcy, Alpy, północne Włochy, Morze Śródziemne, aż po Tunezję. Będziemy w starej masie powietrza polarno-morskiego. Wieczorem zachmurzenie małe, z upływem nocy od południa wzrośnie do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, południowy skręcający na wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem zacznie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (7 listopada 2019) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania tego samego rozległego niżu, a od południa nasuną się chmury kolejnego płytkiego, wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia, który znad Węgier będzie przemieszczał się nad Ukrainę. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, do południa będzie spadać, potem zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?